Rezultate te kerkimit per termin: +Europn

Total: 114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.675Z

Kreu i Senatit Belg Decker: Liberalizimi i vizave i rëndësishëm për Europën

Liberalizimi i vizave pr Shqiprin sht nj proces shum i rndsishm ashtu sikundr dhe pr vet Europn. Kshtu sht shprehur gjat vizits me kryeparlmentaren Topalli, Kryeu i Senatit t Mbretris belge, vend i cili merr Presidencn e rradhs s BE-s, n korrik t vitit 2010 Dy zyrtart e lart gjat takimit jan ndalur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.385Z

Kaidanow, njeriu kryesor i SHBA për Ballkanin

Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton, emron ish-ambasadoren n Kosov Sekretarja e Shtetit e SHBA-s, Hillary Clinton, ka vendosur ditt e fundit q t shtoj organikn diplomatike t Uashingtonit zyrtar pr Ballkanin. N Ministrin e Jashtme t Shteteve t Bashkuara t Ameriks sht ngritur ditt e fundit nj organi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.552Z

PE miraton rezolutën për Shqipërinë, pa viza brenda vitit Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','

Parlamenti Europian ka dhn nj nxitje pr procesin e integrimit t Shqipris. Nga 60 eurodeputet t pranishm n sall, 59 kan votuar n favor t raportit mbi integrimin europian t Shqipris, duke mbshtetur reformat n fushat e ndryshme. Por sinjali m i fort sht pr heqjen e vizave, duke ven n rezolut afatin bre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.094Z

Anullohen fluturimet edhe nga Aeroporti i Rinasit

Situata kaotike q ka prekur gjith Europn si pasoj e res vullkanike q ka ardhur nga Islanda ka prekur edhe aeroportin shqiptar t Rinasit. Dy fluturime drejt Londrs dhe Budapestit t kompanive British Airuejs, Albanian Airlines dhe Malev u anulluan sot, nj efekt domino ky i mbylljes s aeroporteve prkat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.881Z

Pack: Papjekuria e Ramës vonon integrimin e Shqipërisë

Brukseli nxit opozitn shqiptare t luaj nj rol t plot n procesin parlamentar. Eurodeputetja Doris Pack thot se hyrja e socialistve n Kuvend vetm pr mandatet, nuk sht demokratike dhe se Edi Rama duhet t’i drejtohet prokuroris pr hapjen e kutive. Pr zonjn Pack, opozita po tregon munges pjekurie d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.616Z

Hiri vullkanik, Spanja mbyll aeroportet

N Europ sht rikthyer srish frika nga hiri vullkanik q vjen nga Islanda. Autoritetet n Spanj mbylln 15 aeroporte si pasoj e nj reje tjetr q sht paralajmruar t kaloj n pjesn perndimore t vendit. Nuk do t ket asnj fluturim t paktn deri n orn 18.00. Agjencia Europiane pr Kontrollin Ajror Eurokontroll t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.351Z

Fundjava me temperatura të larta dhe lagështi

I nxehti afrikan pritet t pushtoj vendin ton. Sipas meteorologve temperaturat do t vijn duke u rritur n t gjith vendin. Kjo mas ajri e nxeht q vjen nga Europa Perndimore me drejtim Europn Juglindore, duke pushtuar rajonin e Mesdheut dhe e ka epiqendrn n Italin fqinje, me temperatura aktuale mbi 40 g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama