Rezultate te kerkimit per termin: +Europn

Total: 114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.094Z

Anullohen fluturimet edhe nga Aeroporti i Rinasit

Situata kaotike q ka prekur gjith Europn si pasoj e res vullkanike q ka ardhur nga Islanda ka prekur edhe aeroportin shqiptar t Rinasit. Dy fluturime drejt Londrs dhe Budapestit t kompanive British Airuejs, Albanian Airlines dhe Malev u anulluan sot, nj efekt domino ky i mbylljes s aeroporteve prkat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.881Z

Pack: Papjekuria e Ramës vonon integrimin e Shqipërisë

Brukseli nxit opozitn shqiptare t luaj nj rol t plot n procesin parlamentar. Eurodeputetja Doris Pack thot se hyrja e socialistve n Kuvend vetm pr mandatet, nuk sht demokratike dhe se Edi Rama duhet t’i drejtohet prokuroris pr hapjen e kutive. Pr zonjn Pack, opozita po tregon munges pjekurie d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.616Z

Hiri vullkanik, Spanja mbyll aeroportet

N Europ sht rikthyer srish frika nga hiri vullkanik q vjen nga Islanda. Autoritetet n Spanj mbylln 15 aeroporte si pasoj e nj reje tjetr q sht paralajmruar t kaloj n pjesn perndimore t vendit. Nuk do t ket asnj fluturim t paktn deri n orn 18.00. Agjencia Europiane pr Kontrollin Ajror Eurokontroll t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.351Z

Fundjava me temperatura të larta dhe lagështi

I nxehti afrikan pritet t pushtoj vendin ton. Sipas meteorologve temperaturat do t vijn duke u rritur n t gjith vendin. Kjo mas ajri e nxeht q vjen nga Europa Perndimore me drejtim Europn Juglindore, duke pushtuar rajonin e Mesdheut dhe e ka epiqendrn n Italin fqinje, me temperatura aktuale mbi 40 g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.601Z

Nis sot në Toronto samiti i dyfishtë i shteteve të G8 dhe G20

N qendr t samitit sht kriza financiare dhe masat q vendet e goditura prej saj do t vazhdojn t marrin pr t frenuar efektet e saj. Kjo betej ndrkaq ka ndar Shtetet e Bashkuara dhe Europn. Uashingtoni ka akuzuar Gjermanin se me masat e saj t kursimeve rrezikon rimkmbjen e ekonomis botrore. Por Bashki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

BB: Shqipëria histori e suksesshme zhvillimi Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','9

Shqipria sht nj histori e zhvillimit t suksesshm n shum drejtime, pasi kahapa t lavdrueshm prpara n zhvillimin shoqror dhe ekonomik gjat dekads s fundit, - sht ky mesazhi i prcjell nga Banka Botrore q nj dit m par miratoi Strategjin pr partneritet me vendin ton pr periudhn 2011-2014. Jane Armitage,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.788Z

Kallas: Shqipëria progres në fushën e transportit

Komisioneri i Bashkimit Europian per Transportin, z. Sim Kallas vlersoi progresin q Shqipria kane reformat n fushn e transportit. N nj takim q zhvilloi n Leipzig, t Gjermanis, n Forumin Ndrkombtar t Transportit, ministri Olldashi krkoi mbshtje pr ngritjen e selis s Traktatit t Komunitetit t Transpor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama