Rezultate te kerkimit per termin: +Europn

Total: 114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.616Z

Hiri vullkanik, Spanja mbyll aeroportet

N Europ sht rikthyer srish frika nga hiri vullkanik q vjen nga Islanda. Autoritetet n Spanj mbylln 15 aeroporte si pasoj e nj reje tjetr q sht paralajmruar t kaloj n pjesn perndimore t vendit. Nuk do t ket asnj fluturim t paktn deri n orn 18.00. Agjencia Europiane pr Kontrollin Ajror Eurokontroll t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.351Z

Fundjava me temperatura të larta dhe lagështi

I nxehti afrikan pritet t pushtoj vendin ton. Sipas meteorologve temperaturat do t vijn duke u rritur n t gjith vendin. Kjo mas ajri e nxeht q vjen nga Europa Perndimore me drejtim Europn Juglindore, duke pushtuar rajonin e Mesdheut dhe e ka epiqendrn n Italin fqinje, me temperatura aktuale mbi 40 g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.601Z

Nis sot në Toronto samiti i dyfishtë i shteteve të G8 dhe G20

N qendr t samitit sht kriza financiare dhe masat q vendet e goditura prej saj do t vazhdojn t marrin pr t frenuar efektet e saj. Kjo betej ndrkaq ka ndar Shtetet e Bashkuara dhe Europn. Uashingtoni ka akuzuar Gjermanin se me masat e saj t kursimeve rrezikon rimkmbjen e ekonomis botrore. Por Bashki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

BB: Shqipëria histori e suksesshme zhvillimi Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','9

Shqipria sht nj histori e zhvillimit t suksesshm n shum drejtime, pasi kahapa t lavdrueshm prpara n zhvillimin shoqror dhe ekonomik gjat dekads s fundit, - sht ky mesazhi i prcjell nga Banka Botrore q nj dit m par miratoi Strategjin pr partneritet me vendin ton pr periudhn 2011-2014. Jane Armitage,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.788Z

Kallas: Shqipëria progres në fushën e transportit

Komisioneri i Bashkimit Europian per Transportin, z. Sim Kallas vlersoi progresin q Shqipria kane reformat n fushn e transportit. N nj takim q zhvilloi n Leipzig, t Gjermanis, n Forumin Ndrkombtar t Transportit, ministri Olldashi krkoi mbshtje pr ngritjen e selis s Traktatit t Komunitetit t Transpor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.586Z

Daule: PS nuk mund të luajë me Parlamentin

Joseph Daule, Kryetari i Partis Popullore n PE ka deklaruar pr Tv Klan se "Demokracia duhet t funksionoj dhe nga ajo duhet prfituar. Por demokracia nuk sht loj, duke u futur dhe dalur nga parlamenti. Jo, demokracia sht nj debat dhe dhe ky debat nuk mund t ngjallet me karrige bosh. Aq m tepr ima

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.845Z

Emigrantt shqiptar rol n integrimin e vendit

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu vlersoi rolin e emigrantve shqiptar n nxitjen e integrimit t vendit n organizmat ndrkombtar. Sipas saj, emigrantt shqiptar jan integruar mir tashm n shoqrit e vendeve ku kan emigruar, duke treguar dhe kapacitetet e tyre n nivele t larta administrative e akadem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama