Rezultate te kerkimit per termin: +Fakti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.299Z

Dosja e skandalit, kërkonin para për një vërtetim fakti

Dosja që u bë burim korrupsioni në Gjykatën e Lartë kishte gati një vit që ishte në pritje për tu shqyrtuar. Rezulton të jetë regjistruar në nëntor 2014, me palë paditëse shtetasen Gjeorgjia Gjoka dhe gjatë kësaj kohe ka qëndruar në pritje deri në datën 12 korrik 2016, kur edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.939Z

Historianët: Smund të ndryshohet fakti që osmanët ishin pushtues, me ta patëm beteja të përgjakshme

Historianët shqiptarë kanë reaguar në lidhje me pretendimet e historianëve turq dhe qeverisë së këtij vendi, të cilët janë duke u përpjekur të krijojnë idenë se ata nuk kanë qenë pushtues të mirëfilltë, dhe as që kanë kryer vepra të përgjakshme. Drejtori i In

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.829Z

Berisha: Është shumë shqetësues fakti që 1 milion njerëz nuk kanë akses në kanalizime

Share Kryeministri Berisha drejtoi mbledhjen e Grupit të Punës për çështjet e ujit dhe kanalizimeve, ku deklaroi se është shqetësuese që 1 milion njerëz në vend nuk kanë akses në kanalizime. E vërteta është që, në rast se në drejtim të furnizimit me ujë k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.928Z

Programi qeverisës: Malaj: Fakti që opozita përqendrohet tek premtimet elektorale, pabesi

TIRANË- Arben Malaj, ish ministri i Financave i ftuar në rubrikën “Opinion” në TVNEWS24, gjatë një bashkëbisedimi me gazetaren Nisida Tufa e ka cilësuar ‘pabesi’ përqendrimin e opozitës tek premtimet elektorale të PS, pasi sipas tij programi qeveris kalon në disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.767Z

Meta: Lideri i mavisë, i tmerruar nga fakti se Berati është i kuq

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbyllur fushatën e saj në Berat. Ish kreu i kësaj force politike, Ilir Meta ka vijuar me akuzat e tij ndaj kryeministrit Rama. Gjatë fjalës së tij, Meta tha se lideri i mavisë, ku i referohet këtu Edi Ramës,  është i tmerruar nga fakti se Berat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.759Z

Fakti/Opozita pa rroga, bojkoti u rrezikon edhe lejet

04-07-2011 / Gazeta 55 Aksioni politik i socialistëve për të bojkotuar punimet e Kuvendit dhe komisioneve parlamentare ka lënë deputetët e majtë pa rrogën mujore të qershorit. Mungesat e përsëritura të të majtëve në Par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.170Z

Fakti/Mbi 80 mije maqedonas jane pajisur me pasaporte bullgare

10-01-2013 / Gazeta 55 Fakti/Mbi 80 mijë maqedonas janë pajisur me pasaporta bullgare Ish-ministri bullgar pa portofol, aktualisht drejtor i Muzeut Kombëtar të Sofjes, Bozhidar Dimitrov ka njoftuar se deri më tani, 86 mijë maqedonas janë pajisur me pasaporta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama