Rezultate te kerkimit per termin: +Fakti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.928Z

Programi qeverisës: Malaj: Fakti që opozita përqendrohet tek premtimet elektorale, pabesi

TIRANË- Arben Malaj, ish ministri i Financave i ftuar në rubrikën “Opinion” në TVNEWS24, gjatë një bashkëbisedimi me gazetaren Nisida Tufa e ka cilësuar ‘pabesi’ përqendrimin e opozitës tek premtimet elektorale të PS, pasi sipas tij programi qeveris kalon në disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.767Z

Meta: Lideri i mavisë, i tmerruar nga fakti se Berati është i kuq

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbyllur fushatën e saj në Berat. Ish kreu i kësaj force politike, Ilir Meta ka vijuar me akuzat e tij ndaj kryeministrit Rama. Gjatë fjalës së tij, Meta tha se lideri i mavisë, ku i referohet këtu Edi Ramës,  është i tmerruar nga fakti se Berat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.759Z

Fakti/Opozita pa rroga, bojkoti u rrezikon edhe lejet

04-07-2011 / Gazeta 55 Aksioni politik i socialistëve për të bojkotuar punimet e Kuvendit dhe komisioneve parlamentare ka lënë deputetët e majtë pa rrogën mujore të qershorit. Mungesat e përsëritura të të majtëve në Par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.170Z

Fakti/Mbi 80 mije maqedonas jane pajisur me pasaporte bullgare

10-01-2013 / Gazeta 55 Fakti/Mbi 80 mijë maqedonas janë pajisur me pasaporta bullgare Ish-ministri bullgar pa portofol, aktualisht drejtor i Muzeut Kombëtar të Sofjes, Bozhidar Dimitrov ka njoftuar se deri më tani, 86 mijë maqedonas janë pajisur me pasaporta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.715Z

Clinton: Fakti që Kosova ka një presidente, tregon për progresin e arritur

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në ditën e parë të vizitës së saj në Nju Jork, në kuadër të aktiviteteve me rastin e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, ka marrë pjesë të dielën në hapjen e takimit vjetor të Clinton Global Initiative. Nëpërmjet një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.551Z

Romana Vlahutin: Eshtë shqetësues fakti qe nga shoqëria civile ka pasur vetëm 2 aplikime për komisionet e reformës në drejtësi.

Ambasadorja e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin dhe ambasadori i SHBA-së në Shqipëri kanë folur në konferencën e Koalicionit të Vëzhguesve Vendorë me temën Pjesëmarrja qytetare dhe demokracia. Vlahutin ka thënë se pushteti i qytetarëve duhet të ushtrohet gjithmonë, jo vetëm ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.415Z

Në Strugë “votojnë” Sali Berishën! Ja fakti

SHKUP- Ditën e sotme u zhvilluan zgjedhjet presidenciale në Maqedoni. Por ajo çka po bën xhiron në rrjete sociale është një foto. Një votues në Strugë, me shumë mundësi pak i interesuar për të zgjedhur presidentin e Maqedon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama