Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Mediu

Total: 6503
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.673Z

Gërdeci, Fatmir Mediu i "pafajshëm"

Me një vendim shumice, Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë pushoi dje akuzën për "shpërdorim detyre" në ngarkim të Fatmir Mediut në lidhje me shpërthimin në Gërdec, ku humbën jetën 26 persona dhe qindra të tjerë u plagosën. Pesë anëtarët e trupit gjykues, të drejtuar nga gjyqtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.114Z

Gërdeci, Fatmir Mediu sërish para Gjykatës së Lartë

Share Gjykata e Lartë ka marrë për shqyrtim një padi të disa banorëve të Gërdecit, të cilët akuzojnë ministrin aktual të Mjedisit, Fatmir Mediu, për plagosje të rëndë nga pakujdesia, kur ishte në krye të Ministrisë së Mbrojtjes. Në ditët në vijim pritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.298Z

Fatmir Mediu, nën hetim për korrupsion pasiv

I pandehur për tragjedinë e Gërdecit, për të cilën ka tashmë dy akuza, hetimet për ish-ministrin e Mbrojtjes, Fatmir Mediu, nuk kanë përfunduar ende. Prokuroria e Përgjithshme është duke e hetuar atë për veprën penale të “korrupsionit pasiv”, gjithmonë në lidhje me detyrën q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.239Z

Ministri Fatmir Mediu viziton Gerdecin

"Po punohet nga specialiste per cminimin e zones” Ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu, ka deklaruar lidhur me ngjarjen ne Gerdec se rreziku me i madh tashme ka kaluar, por niveli i kujdesit duhet te mbetet i larte. Dje ai vizitoi edhe fshatin ku ndodhi ngjarja dhe u interesua per operacionin e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.521Z

Fatmir Mediu: Edi Rama nuk ka nisur ende të qeverisë

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, duke folur për Ora News, tha se qeveria nuk ka nisur të qeverisë, pasi po qëndron akoma në stadin e të bërit opozitë. Mediu tha se interesi primar i politikës shqiptare është marrja e statusit. Duke folur për çështjen e drogës, Fatmir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.396Z

Fatmir Mediu ndryshon strategji ndaj kryeprokurores Ina Rama

Procesi i hapur prej tij në Gjykatën e Tiranës rrezikon të pushohet. Gjyqtarja Fatmira Hajdari i jep edhe një mundësi të fundit ish-ministrit Tiranë – Ish-ministri Fatmir mediu duket se po ndryshon strategji ndaj kryeprokurores Ina Rama. Pas shumë deklaratave dhe akuzave të forta për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.230Z

Fatmir Mediu iu bën moral gjermanëve, për krimin dhe korrupsionin!

Fatmir Mediu, së bashku Lulzim Bashën dhei dhe deputetët Berisha, Veliaj dhe Dashi morën pjesë në një takim të organizuar nga Bundenstagu gjerman në Berlin. Në fjalën e mbajtur në këtë takim, Mediu falenderoi Gjermaninë për ndihmën e vazhdueshme ndaj Shqipërisë, si dhe nismën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama