Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Mediu

Total: 6503
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.298Z

Fatmir Mediu, nën hetim për korrupsion pasiv

I pandehur për tragjedinë e Gërdecit, për të cilën ka tashmë dy akuza, hetimet për ish-ministrin e Mbrojtjes, Fatmir Mediu, nuk kanë përfunduar ende. Prokuroria e Përgjithshme është duke e hetuar atë për veprën penale të “korrupsionit pasiv”, gjithmonë në lidhje me detyrën q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.239Z

Ministri Fatmir Mediu viziton Gerdecin

"Po punohet nga specialiste per cminimin e zones” Ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu, ka deklaruar lidhur me ngjarjen ne Gerdec se rreziku me i madh tashme ka kaluar, por niveli i kujdesit duhet te mbetet i larte. Dje ai vizitoi edhe fshatin ku ndodhi ngjarja dhe u interesua per operacionin e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.521Z

Fatmir Mediu: Edi Rama nuk ka nisur ende të qeverisë

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, duke folur për Ora News, tha se qeveria nuk ka nisur të qeverisë, pasi po qëndron akoma në stadin e të bërit opozitë. Mediu tha se interesi primar i politikës shqiptare është marrja e statusit. Duke folur për çështjen e drogës, Fatmir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.396Z

Fatmir Mediu ndryshon strategji ndaj kryeprokurores Ina Rama

Procesi i hapur prej tij në Gjykatën e Tiranës rrezikon të pushohet. Gjyqtarja Fatmira Hajdari i jep edhe një mundësi të fundit ish-ministrit Tiranë – Ish-ministri Fatmir mediu duket se po ndryshon strategji ndaj kryeprokurores Ina Rama. Pas shumë deklaratave dhe akuzave të forta për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.230Z

Fatmir Mediu iu bën moral gjermanëve, për krimin dhe korrupsionin!

Fatmir Mediu, së bashku Lulzim Bashën dhei dhe deputetët Berisha, Veliaj dhe Dashi morën pjesë në një takim të organizuar nga Bundenstagu gjerman në Berlin. Në fjalën e mbajtur në këtë takim, Mediu falenderoi Gjermaninë për ndihmën e vazhdueshme ndaj Shqipërisë, si dhe nismën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.268Z

Akuzat për dënim në Itali, reagon Fatmir Mediu: Janë shpifje

Partia Republikane ka reaguar sot pas publikimit te gazeta "Tema" të lajmit se kryetari Fatmir Mediu, figuron i dënuar nga një gjykatë italiane, pasi kishte marrë nën mbrojtje një trafikant duke i dhënë atij mbulesë politike në kuadër të një delegacioni parlamentar. Partia Republikane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.856Z

Fatmir Mediu: Armët kimike nuk duhen shkatërruar në Shqipëri

Ish- ministri i Mbrojtjes dhe Mjedisit, i akuzuar sidomos për çështjen e ligjit të importit të plehrave, thotë se armët kimike siriane nuk duhen shkatërruar në Shqipëri. Duke folur për GSH, Fatmir Mediu tha se legjislacioni shqiptar nuk e lejon importin e këtyre mbetjeve. Për më tep

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama