Rezultate te kerkimit per termin: +Fiter +Bajrami

Total: 228
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.237Z

Fiter Bajrami, krerët e shtetit urojnë besimtarët

Një ditë paqeje, e cila reflekton tolerancë mbi kombin shqiptar. Ky ishte mesazhi i krerëve të shtetit shqiptar, të cilët uruan besimtarët për festën e Fiter Bajramit. Pas një muaji sakrifice në muajin e madhërishëm të Ramazanit, mijëra besimtarë myslimanë shqiptarë kremtuan kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.091Z

Fiter Bajrami, Ora News ju uron Gëzuar!

Si në cdo vend të botës edhe në Shqipëri besimtarët myslimanë festojnë Fiter Bajramin. Myslimanët i nisën festimet me faljen e orës 6 e 34 e cila simbolizon edhe përfundimin e muajit të agjërimit që është një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.568Z

Festohet Fiter Bajrami, mijërabesimtarë falen në bulevard

TIRANE- Pas një muaji agjërim, besimtarët myslimanë festojnë sot festën e Fiter Bajramit. Ceremonia e faljes së Bajramit nga besimtarët myslimanë u bë si çdo vit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Bajrami u fal në orën 6:23, duke mbyllur kështu edhe muajin e madhëruesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.618Z

Festohet Fiter Bajrami, mijëra besimtarë myslimanë vijojnë faljen në bulevard

Muslimanët në të gjithë botën festojnë sot Fitër Bajramin.  Kjo festë vjen pas muajit të Ramazanit, një prej pesë shtyllave të Islamit, ku besimtarët agjëruan duke iu përkushtuar më shumë adhurimit dhe devotshmërisë. Para kësaj dite, të gjithë besimtarët muslimanë shpërndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.087Z

Sot Fiter Bajrami, Ora News ju uron Gëzuar!

Si në cdo vend të botës edhe në Shqipëri besimtarët myslimanë festojnë Fiter Bajramin. Myslimanët i nisën festimet me faljen e orës 6 e 34 e cila simbolizon edhe përfundimin e muajit të agjërimit që është një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.669Z

Fiter Bajrami, sa paqe ne nje dite

Asnje dite me shume se dje, nuk eshte jetuar me aq shume paqe, urime dhe humanizem. Te pakten kjo duket teksa sheh njerezit qe perpiqen sa me shume, te bejne sevap tek me te varfrit, duke e realizuar nje gje te tille paralelisht me lutjet per paqe e dashuri mes njerezve. Ndersa oret e para te mengje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.055Z

Fiter Bajrami urime per besimtaret

Qindra mijëra qytetarë shqiptarë kanë agjëruar përgjatë një muaji duke treguar devotshmërinë e tyre ndaj  besimit edhe në këto ditë të nxehta vere. Kreu i Komunitetit Mysliman, Haxhi Selim Muça ka uruar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama