Rezultate te kerkimit per termin: +Fituesja

Total: 1864
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.112Z

Ja pse: Fituesja e parë e Europianit është Shqipëria

Fituesja e parë e këtij Europiani është Shqipëria. Kështu shkruan kanali sportiv gjerman, Sport1. Bluza e kombëtares shqiptare është shpallur më e bukura e këtij Europiani. Lexuesit e faqes së Sport1 në internet kanë vendosur se bluza jonë është më e bukura. 26 mijë vota ka marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.685Z

Irina, fituesja e vërtetë e Topit të Artë (FOTO)

Ceremonia e ndarjes së çmimit të Topit të Artë, ishte një mundësi e mirë edhe për të fejuarat apo gratë e futbollistëve. Dhe, nga të gjitha, në sy binte padyshim bukuria dhe eleganca e të dashurës së Kristiano Ronaldos, modelja ruse Irina Shayk. Mjaft simpatike dhe elegante gruaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.720Z

Nevila fituesja e lsquoBig Brother Albania 7rsquo

Nevila është fituesja e këtij edicioni të 'Big Brother Albania 7' dhe e çmimit të madh prej 100 milionë lekësh . Në një natë finale spektakolare, me plot emocione, të papritura dhe me surpriza nga më të paimagjinueshmet kulmoi e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.423Z

Ndërron jetë fituesja e Nobelit për Paqe

Wangari Maathai, fituesja e çmimit Nobel për paqen, ka ndërruar jetë në Nairobi të Kenias në moshën 71-vjeçare për shkak të një tumori. Në vitin 2004, keniania u bë gruaja e parë afrikane që fitoi Nobelin për p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.394Z

Diplomohet fituesja e Tu si que vales

brbrPer te nuk ka qene aspak e thjeshte Madje ky mund te quhet viti i shperblimeve per Denisa Onjehen Vetem pak kohe me pare per Denisen performanca ne skena te medha televizive si Tu si que vales ishin nje enderr E megjithate per nje vajze qe se pari eshte artiste e me pas e privuar nga shikimi tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.489Z

Vdiq fituesja e dyfishtë e Oscar-it, Luise Rainer

Aktorja Luise Rainer, fituesja e parë e dy çmimeve Oscar të njëpasnjëshme, ka vdekur në moshën 104 vjeçare. E lindur në Gjermani, ajo u shpall aktorja më e mirë në vitin 1936 dhe në vitin 1937, arritje kjo që e kanë vetëm edhe pesë aktorë të tjerë. Rainer mbahet mend për filmat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.773Z

Made in Albania fituesja e Çmimit AMC Prize

Tiranë, 10 shkurt, NOA- Dila Gjinaj me punën e saj Made in Albania, u shpall fituesja e çmimit për Artin Bashkëkohor 2009, ndarë nga AMC. Një realitet urban i kthyer në realitet artistik nga artistja, e cila përdor çizmet e llastikut, për të treguar simbolin e ndërtimeve të ethshme

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama