Rezultate te kerkimit per termin: +Flamurtari

Total: 6328
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.695Z

Flamurtari konfirmon zyrtarisht Superligën

ASA (Albania Sport Agency) - Katër pikë në dy ndeshjet e fundit dhe Flamurtari mbetet në Kategorinë Superiore. Verdikti u dha pas fitores 2-0 me Shkumbinin që luajti për 40 minuta me dhjetë lojtarë, fitore që e shkëputi nëntë pikë skuadrën vlonjate nga Luftëtari i vendit të 11-të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.244Z

Flamurtari thyen Besën

Flamurtari i dha një leksion të hidhur Besës së vendit të dytë në një stadium pa shikues, duke sigluar një fitore të pastër 3-0 në “replay”-in kundër kavajsëve, në ballafaqimin e dytë midis tyre për javën e 18-të të Kategorisë së Parë, pas anulimit të takimit të parë or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.208Z

Flamurtari, çështje kapitenësh

FLAMURTARI- Largimi i Artan Sakajt (në provë te Elbasani) krijoi edhe problemin e shiritit të kapitenit te Flamurtari. Dy janë kandidaturat: kroati Branko Panic dhe vlonjati 22-vjecar Bledion Guga.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.303Z

Java 14/ Bilanci Flamurtari-Besa

Flamurtari-Besa 8.12.2007, ora 14:00 Stadiumi: "Flamurtari", Vlorë Gjyqtarë: A.Janku, G.Qirici-E.Miho Bilanci: 115 ndeshje; 29 fitore Flamurtari, 31 barazime, 55 fitore Besa. Golat: 145-103 Faza e parë: Besa-Flamurtari 2-0

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.812Z

Flamurtari "kurth" edhe Skenderbeut

Vlonjatët e drejtuar nga Eqerem Memushi prodhuan surprizën më të madhe të javës së parë, kur mposhtën në stadiumin e tyre, kampionen në fuqi, Tiranën, me rezultatin e ngushtë 1-0, me golin e shënuar nga 20-vjecari Franc Veliu. Flamurtari synon ta shfrytëzojë në maksimum faktorin fus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.441Z

Flamurtari fiton trofeun “Norga”

Kroato-braziliani Alvizh dhe kroati Brajkovic i siguruan Flamurtarit fitimin e edicionit të katërt të trofeut "Norga" dhe 15 mijë dollarë shpërblim të vendosur nga presidenti i Birrës "Norga", Agron Haxhiraj. Alvizh (28') realizoi gol kundër Partizanit (1-0) në gjysmëfinale, ndërkohë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.407Z

Dinamo-Flamurtari, përballja e të dëshpëruarëve

Dinamo-Flamurtari mund të konsiderohet fare mirë si përballja e të dëshpëruarëve. Të dy skuadrat i kanë zëvëndësuar trajnerët në gjashtë javët e para: te Dinamo, Faruk Sejdini është zëvëndësuar nga Redi Jupi, trajneri-lojtar dhe te Flamurtari, pas dorëheqjes së Agim Canaj, po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama