Rezultate te kerkimit per termin: +Fmijve

Total: 338
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.709Z

Fëmijët e ngujuar, shkollim përmes programit Skype

Një kontigjent mësuesish u japin mësim në kushtet e izolimit rreth 70 fëmijëve, kryesisht në zonat verilindore të vendit Shkollimi i fmijve t ngujuar pr shkak t gjakmarrjes do t vij nga interneti. Projekti i Ministris s Arsimit dhe Shkencs tregon se dalja nga vetizolimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.422Z

Topalli viziton jetimët e Vlorës

N prag t fests s ndrrimit t viteve, Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ishte n Shtpin e fmijve jetim Uji i Ftoht n qytetin e Vlors. Zonja Topalli ndau me ta urimet m t mira q voglusht t rriten t lumtur dhe t shohin dshirat e tyre t realizohen. M tej kryeparlamentraja falenderoi stafin e Shtpis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Presidenti Topi: Më shumë vëmendje fëmijëve me aftësi të kufizuara

Bamir Topi hapi dje Lojrat Olimpike Speciale Shqiptare 2010. N fjaln e tij bri thirrje pr m shum ndjeshmri dhe solidaritet ndaj fmijve me aftsi t kufizuara dhe “pr t’u dhn mundsin ktyre fmijve pr t tejkaluar t gjitha handikapet fizike dhe pr t qen njlloj si gjith t tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.466Z

Dita Kombëtare e Fëmijëve Jetimë

Fmijt jetim q jan t strehuar n qendrat rezidenciale shtetrore kan nevoj pr mbshtejen e t gjithve. Ky sht apeli i Ministris s Puns n Ditn Kombtare t Fmijve Jetim. Spiro Ksera "Kemi 18 qendra ku jan strehuar 643 fmij, n shrbimet ditore jan 1575 fmij, sot prezantoj projektin m t ri q e vlersoj t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Fier, shtohen rastet e dhunës në familje

Rritet numri i rasteve t denoncuara nga grat Dhuna n familje sht shndrruar n nj fenomen shqetsues pr rajonin e Fierit. Nga statistikat e policis, si dhe ato t prokuroris q kan marr n shqyrtim rastet e dhuns n familje, konfirmohet se jan rritur rastet e dhuns ndaj grave, madje dhe fmijve. Sipas stat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.745Z

Malaj, Qeveria, masa kundër punësimit të miturve

Antarja e kryesis s LSI-s, Nora Malaj, ka theksuar nj sr masash q jan marr nga partia e saj n qeveri, pr t luftuar varfrin dhe eliminimin e shfrytzimit t t miturve. “Q t luftohet ky fenomen duhet q t reduktohet deri n maksimum varfria. LSI kapjes n programet e qeveris dhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Topalli në Shkodër, "Brezi që do të gëzojë lëvizjen e lirë"

Fmijt shqiptar pr kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli, jan m t lumtur se kurr n Shqiprin tashm t antarsuar n NATO, e cila ndodhet n prag t heqjes s vizave, t cilat do t’i hapin rrugn integrimit t plot n familjen evropiane. Mes fmijve t Shkodrs, kryetarja e Kuvendit Topal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama