Rezultate te kerkimit per termin: +Fmijve

Total: 338
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.745Z

Malaj, Qeveria, masa kundër punësimit të miturve

Antarja e kryesis s LSI-s, Nora Malaj, ka theksuar nj sr masash q jan marr nga partia e saj n qeveri, pr t luftuar varfrin dhe eliminimin e shfrytzimit t t miturve. “Q t luftohet ky fenomen duhet q t reduktohet deri n maksimum varfria. LSI kapjes n programet e qeveris dhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Topalli në Shkodër, "Brezi që do të gëzojë lëvizjen e lirë"

Fmijt shqiptar pr kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli, jan m t lumtur se kurr n Shqiprin tashm t antarsuar n NATO, e cila ndodhet n prag t heqjes s vizave, t cilat do t’i hapin rrugn integrimit t plot n familjen evropiane. Mes fmijve t Shkodrs, kryetarja e Kuvendit Topal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.915Z

Topalli: Duhet të bëjmë edhe më shumë për fëmijët

Shqiperia kashum prpara prsa i prket t drejtave t fmijve. Kjo dshmohet edhe nga ligjet e shumta t miratuara nga Kuvendi. Ka qen kjo, deklarata e kryetares s Kuvendit gjat nj konference pr t drejtat e fmijve. Sipas Topallit n Shqipri fmijt zn nj rol shum t rndsishm n shoqri pasi prbjn rreth 25 pr qin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Kopshtet dhe çerdhet, regjistrimi, deri në mes të shtatorit

Regjistrimi i fëmijës, pranë drejtorive arsimore Kopshtet dhe erdhet publike do t elin dyert m 14 shtator, ndrkoh q shum prindr, t cilt ende nuk i kan regjistruar fmijt e tyre n institucionet parashkollore, kan afat deri m 12 shtator. Regjistrimi do t kryhet pran drejtorive ars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.474Z

Ksera: Mbrojtja e të drejtave të fëmijëve, prioritet i qeverisë

Mbrojtja e t drejtave t fmijve sht nj ndr prioritetet kryesore t qeveris. Deklarata vjen nga ministri i Puns dhe shtjeve Sociale, Spiro Ksera gjat nj konference pr ditn ndrkombtare t eleminimit t puns tek fmijt. N Shqipri m t prekurit nga ky fenomen vazhdojn t jen fmijt e komunitetit rom. Sipas Kser

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.431Z

MSH: 60% e femijeve tregojn kujdes pr higjienn orale

Fushata edukuese pr kujdesin ndaj higjiens orale, ka rritur prgjegjsin e rreth 60% t fmijve n vend n larjen e dhmbve, sipas nj studimi t Ministris s Shndetsis, n kuadr t programit pes vjear "Buzqeshje e shndritshme, e ardhme e ndritshme". "Ky program, i cili ka dy vite q po zbatohet me suks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.530Z

Gjeniu i Vogël, Sfida dhe surpriza gjatë mbrëmjes

Sot n mbrmje skena e Gjeniut t Vogl do t kthehet n nj aren gare, ku vokali dhe interpretimi i fmijve konkurent do t jen vesht dhe syri i juris. Pas shfaqes spektakl t s shtuns s shkuar, me kngtarin e njohur italian Albano, shou i ksaj s shtune do t vr n gar prball juris pr vlersim 16 fmij t przgjedh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama