Rezultate te kerkimit per termin: +Fmijve

Total: 338
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Trafikimi, Berisha: Situat e rnd

sht mbajtur sot n Tiran, nj konferenc pr trafikimin e fmijve. I pranishm n kt konferenc, kryeministri Berisha, tha se shifrat reale t trafikimit t fmijve nuk dihet ende, ndrsa ato zyrtare i ka konsideruar si jo t vrteta, pasi sipas Berishs, nuk paraqesin t dhna t sakta. Berisha theksoi se realiteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.181Z

Grosruk, nga 100 euro për fëmijët jetimë

Vizita n Sarand Fmijt e shtpis s Fmijve shkollor t qytetit t Sarands, e prjetuan si dit feste paradite e t enjtes. Mes tyre ishte nj mik i rrall, zvendspresidenti i Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Volfgang Grorssruck. I shoqruar nga kryebashkiaku Edmond Gjoka, ai vizitoi shtpin e fmijve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

INSTAT: Statistika t ethshme

Sot n Ditn Ndrkombtare t Dits Kundr Puns s Fmijve Instituti i Statistikave (INSTAT) ka publikuar shifrat e punsimit t fmijve n vendin ton. Sipas t dhnave zyrtare 8000 fmij rezultojn t angazhuar n pun. Fakti bhet edhe m i dhimbshm kur mendohet se Ministria e Puns, shtjeve Sociale dhe Shanseve t B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.709Z

Fëmijët e ngujuar, shkollim përmes programit Skype

Një kontigjent mësuesish u japin mësim në kushtet e izolimit rreth 70 fëmijëve, kryesisht në zonat verilindore të vendit Shkollimi i fmijve t ngujuar pr shkak t gjakmarrjes do t vij nga interneti. Projekti i Ministris s Arsimit dhe Shkencs tregon se dalja nga vetizolimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.422Z

Topalli viziton jetimët e Vlorës

N prag t fests s ndrrimit t viteve, Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ishte n Shtpin e fmijve jetim Uji i Ftoht n qytetin e Vlors. Zonja Topalli ndau me ta urimet m t mira q voglusht t rriten t lumtur dhe t shohin dshirat e tyre t realizohen. M tej kryeparlamentraja falenderoi stafin e Shtpis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Presidenti Topi: Më shumë vëmendje fëmijëve me aftësi të kufizuara

Bamir Topi hapi dje Lojrat Olimpike Speciale Shqiptare 2010. N fjaln e tij bri thirrje pr m shum ndjeshmri dhe solidaritet ndaj fmijve me aftsi t kufizuara dhe “pr t’u dhn mundsin ktyre fmijve pr t tejkaluar t gjitha handikapet fizike dhe pr t qen njlloj si gjith t tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.466Z

Dita Kombëtare e Fëmijëve Jetimë

Fmijt jetim q jan t strehuar n qendrat rezidenciale shtetrore kan nevoj pr mbshtejen e t gjithve. Ky sht apeli i Ministris s Puns n Ditn Kombtare t Fmijve Jetim. Spiro Ksera "Kemi 18 qendra ku jan strehuar 643 fmij, n shrbimet ditore jan 1575 fmij, sot prezantoj projektin m t ri q e vlersoj t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama