Rezultate te kerkimit per termin: +Fokus

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.212Z

Statusi, Gjosha:Në fokus do jenëreforma territoriale dhe në drejtësi

Hapat që do ndërmerren nga qeveria në kuadër të procesit të integrimit pas marrjes së vendimit për statusin kandidat të Shqipërisë në BE, janë diskutuar në mbledhjen e sotme të qeverisë. Këtë e ka bërë të ditur ministrja e Integrimit Klajda Gjosha në një konferencë për shtyp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.171Z

Fokus 09 ndalon në Pogradec

Pogradec, 22 shkurt, NOA / Milena Selimi - Konkursi Ndërkombëtar i Fotografisë Fokus 09 ka ndaluar në qytetin e Pogradecit këtë fundjavë. Saimir Ahmeti, menaxheri i aktivitetit shpjegon se Konkursi është një mundësi për një shprehje sa më të lirë dhe transparente në botën e fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.158Z

Fier, çelet edicioni i gjashtë i Fokus-it

Në qytetin e Fierit, në galerinë e Arteve Figurative është çelur edicioni i 6-të i konkursit ndërkombëtar fotografie Fokus. Në këtë konkurs marrin pjesë  93 fotografë. Organizatori Arben Alliaj shprehet se ekspozita është mbështetur në traditën shqiptare e ndërthurur me përvoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.003Z

Rama-Nishani, ja çfarë ka qenë në fokus të takimit

Kryeministri Edi Rama është takuar dje pas mesdite në selinë e Presidencës me kreun e shtetit Bujar Nishani.Burime për Shqiptarja.com kanë pohuar se mes dy krerëve të shtetit është zhvilluar një ballafaqim midis qëndrimeve  për çështje që janë prezantuar gjatë kohëve të fund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.631Z

Siria në fokus të G8-ës

Samiti i G8-ës nis sot në Irlandën e Veriut dhe në krye të axhendës pritet të jetë konflikti në Siri. Siria do të jetë gjithashtu edhe në fokus të bisedimeve ndërmjet presidentit të Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, dhe atij rus, Vladimir Putin, të cilët do të takohen para nisj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.579Z

Zavales: Kosova jo më në fokus të ndërkombëtarëve

Uashington-Për një periudhë afatshkurtër, Kosova nuk do të jetë në fokus në bashkësisë ndërkombëtare, ka vlerësuar analisti amerikan John Zavales. Sipas tij, konflikti në Gazë dhe kriza globale ekonomike do të ndikojnë që Kosova të mos jetë në fokus të ndërkombëtarëve. "N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.580Z

Endri Dani fitues i "Fokus 09"

Finalja e edicionit të katërt të Konkursit të Fotografisë Artistike, e cila u zhvillua më 31 tetor në qytetin e Fierit, shpalli fitues Endri Danin me fotografinë e titulluar "Dhoma e Oxhakut". Çmimi i dytë i takoi fotografit nga Kosova Arton Humolli me "Bukuria shqiptare" dhe i treti Mirel

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama