Rezultate te kerkimit per termin: +Fondi +Monetar +Nderkombetar

Total: 688
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.387Z

Ministrat e Finances se G20 Te reformohet Fondi Monetar Nderkombetar

Takimi Vendet ne zhvillim do te kene me shume ze Grupi i 20 lidereve te financave ka arritur nje marreveshje te shtunen ne lidhje me reformimin e Fondit Monetar Nderkombetar. Ministrat e Financave dhe kreret e bankave qendrore te G20-s ekonomive me te medha te botes nisen te premten bisedimet dydit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.513Z

Ekonomia boterore ne rrezik afirmimi nga Fondi Monetar Nderkombetar

Shtohen rreziqet për ekonominë botërore. Afirmimi vjen nga Fondi Monetar Ndërkombëtar, ku në një dokument të survejimit të G20, theksohen rreziqet që mund të vijnë për vendet e tjera nga infektimi i krizës greke por edhe ndikimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.508Z

Shqiperi-Fondi Monetar Nderkombetar marreveshje financimi me 300 milione euro kredi

Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani dhe Minisioni i FMN-së dhanë një panoramë të situatës ekonomike në vend dhe nismat për përmirësimin e saj në vijim. Në fjal&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.446Z

Audit nderkombetar ne Banken e Shqiperise

brbrSkandali i vjedhjes se parave ne banken e shtetit ka rrezuar besimin e publikut tek kupola drejtuese e institucionit me te larte monetar Ndaj per ekspertet eshte e nevojshme qe te kete nje mision te vencante nga Fondi Monetar Nderkombetar apo institucion tjeter i besueshem qe te audioje Banken Q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.402Z

Rritja e pagave, fondi 80 milione euro

Blerina Hoxha Fondi qe do te vihet ne dispozicion per rritjen e pagave dhe pensioneve me 1 korrik te ketij viti eshte llogaritur te kete nje efekt ne buxhet rreth 9 miliarde leke ose 80 milione euro. Shifra eshte bere e ditur nga zv/ministri i financave, Sherefedin Shehu. Zyrtari i larte i financave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.294Z

FMN-ja i jep hua Ukraines

Fondi Monetar Nderkombetar i ofroi nje hua prej 16.5 miliarde dollare Ukraines per ta ndihmuar te ruaje besimin dhe qendrueshmerine ekonomike dhe financiare. Vendi eshte lekundur keq nga kriza e kredive duke shenuar renie ne tregjet e aksioneve dhe ne vleren e monedhes vendase. Trazirat p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.702Z

FMN miratoi nje kredi te re per Kosoven

Fondi Monetar Nderkombetar miratoi nje kredi prej 140 milion dollaresh aferisht 107 milion euro per Kosoven ne kuader te nje programi 20 muajsh qe do te lehtesoje trysnine fiskale te Kosoves. Ky vendim pasoi nje marreveshje te qeverise se Kosoves dhe Fondit Monetar Nderkombetare te arritur ne fillim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama