Rezultate te kerkimit per termin: +Forcave

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.423Z

Afganistan, sulm tjetër ndaj forcave britanike

Dy pjesëtarë të kontigjentit ushtarak të Britanisë së Madhe dhe dy ushtarë të forcave afgane kanë gjetur vdekjen gjatë shpërthimit të një bombe në Afganistanin qëndror. Lajmi u njoftua nga Ministria e Mbrojtjes britanike. Ministria e Mbrojtjes së Britanisë bëri të ditur gjithash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.337Z

Kumanove prani e forcave policore

brbrNe Kumanove jane rikthyer autoblindat Ministria e Brendshme e Maqedonise ka shtuar pranine e forcave policore ne qytetin ku fundjaven e kaluar u shenuan luftimet e ashpra ne Lagjen e Trimave Sipas zedhenesit Ivo Kotevski forcat jane shtuar vecanerisht prane institucioneve shteterore si mase per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.143Z

Kodheli takon pilotet e Forcave Ajrore

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, priti në një takim pilotët e Forcave Ajrore të cilët u sulmuan në aksionin antikanabis në veri të vendit. Nga ana e saj, ministrja Kodheli i ka falenderuar ata për punën e bërë në kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.939Z

Presidenti dekreton Komandantin e ri te Forcave Ajrore

Transmetuar me 20082015 - 1512 PUBLICITET Tirane 20 gusht 2015 NOAal- Kreu i Shtetit dhe njekohesisht Komandanti i Pergjithshem i Forcave te Armatosura SHTZ Bujar Nishani priti ne nje takim Komandantin e ri te Forcave Ajrore t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.005Z

Vladimir Putin urdhëron stërvitjeurgjente të forcave ushtarake

MOSKA- Presidenti rus, Vladimir Putin ka urdhëruar një stërvitje ushtarake urgjente për të testuar gatishmërinë luftarake të forcave të armatosura në të gjithë Rusinë perëndimore dhe qendrore.“Russia Today” sqaron se stërvitja përfshinë trupa që kanë të bëjnë me sig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.170Z

Imami: Paqeruajtesit, krenaria e Forcave te Armatosura

Jane nisur drejt Afganistanit dy kontingjente te forcave ushtarake shqiptare, me mision luftimi dhe paqeruajtes. Ceremonia e nisjes se kontingjentit te luftimit "EAGLE 4" dhe kontingjentit te 10 paqeruajtes, u zhvillua dhe ne Aeroportin "Nene Tereza". Pjese e misionit ishin dhe pese efektive te Poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.579Z

Struge, rrihet brutalisht anetari i forcave speciale

Nje anetar shqiptar i forcave speciale te Ministrise se Brendshme maqedonase eshte rrahur brutalisht nga nje grup personash me kombesi maqedonase ne qytetin e Struges. Agjenti Genci Bekteshi ka denoncuar sot ne media dhunen e ushtruar ndaj tij nga 4-5 persona, te cilet e kane goditur edhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama