Rezultate te kerkimit per termin: +Fragmente

Total: 1093
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.370Z

22 fragmente mençurie nga romanet e Xhorxh Oruell

Nëse je një fans i Oruell ti do të shijosh patjetër fjalitë e tij të mençura. Dhe ne shpresojmë ti shijosh shumë. Janë përzgjedhur nga vetëm gjashtë romanet që ka shkruar ai, por janë të famshme për të gjithë Letërsia Megjithëse Xhorxh Oruell (George Orwell) ka shkruar vetëm g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.361Z

Itali gjenden ne Adriatik fragmente te F16-s

Zbulohen në Detin Adriatik pjesët e mbetura të avionit ushtarak amerikan “F-16”, që u nis nga baza e Avianos në Itali. Deri tani nuk dihet asgjë për fatin e pilotit, ndërsa pjesët e avionit ushtarak u gjetën në det, paralel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.361Z

Itali gjenden ne Adriatik fragmente te avionit F16

Zbulohen në detin Adriatik pjesët e mbetura të avionit ushtarak amerikan “F-16”, që u nis nga baza e Avianos në Itali. Deri tani nuk dihet asgjë për fatin e pilotit, ndërsa pjesët e avionit ushtarak u gjetën në det, paralel brigj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.328Z

Zbulohet historia e Kuranit antik në Birmingham

Kur Universiteti i Birmingamit zbuloi se posedonte disa fragmente nga një prej Kuranët më të vjetër në botë, bëri bujë në të gjithë botën. Në kushtet e zbulimeve, dukej si diçka sa e pamundur aq edhe e çmueshme. Por ngriti pyetje edhe më të mëdha në lidhje me origjinën e këtij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.060Z

Zbulime arkeologjike në Lezhë

Disa fragmente kockash, jane zbuluar nga nje ekspedite e perbashket shqiptaro-gjermane, e cila po kryente disa germime arkeologjike gjate vitit 2009 ne Lezhe. Ne keto germime elementet qe dolen ne pah ishin kockore, cilindrike, me nje ose dy brima. "Fragmentet qe jane ne laborator i perk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.087Z

Zgjidhja per te larguar guret ne veshka

Transmetuar me 28122015 - 0722 PUBLICITET Guret ne veshka jane nje shqetesim qe mund te trajtohen duke rritur sasine e marre te lengjeve ndryshime ne diete dhe mjekime Rreth 90 e gureve kalojne vete brenda 3 deri 6 javevebr b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.526Z

Si te hiqni guret nga veshkat

Transmetuar me 25122015 - 2235 PUBLICITET Pjesa me e madhe e gureve ne veshka mund te trajtohet duke rritur sasine e marre te lengjeve ndryshime ne diete dhe mjekime Rreth 90 e gureve kalojne vete brenda 3 deri 6 javevebr br

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama