Rezultate te kerkimit per termin: +Francesco +Libetta

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.854Z

Baleti Carmen vjen në Teatrin e Operës

Vepra Do të ngjitet si bashkëpunim me “Balleto del Sud” të Leçes “Carmen”, një nga baletet e njohura që vihet në skenat botërore, vjen edhe në Tiranë. Baleti me dy akte do të realizohet në datat 11, 12, 14 dhe 16 prill në bashkëpunim me “Balleto del Sud&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.146Z

"Carmen" sukses në Teatrin e Operas

Baleti Karmen u shpërfaq në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit me simbolikën e freskoreve të kërcimtareve spanjolle. Enada Hoxha ose Karmeni me ngjyresa shqiptare e stolisur me klasiken dhe modernen si dhe djemtë dhe vajzat profesionistë të rinj të baletit krijuan a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.862Z

"Carmen", provat e fundit të premierës

Gjithcka eshte thuajse gati per premieren e Karmenit nga trupa e baletit me koreografi të Fredy Franzuttit. Trupa e baletit qe prej mengjesit te sotem eshte ngjitur ne skene per provat e fundit. Jane kater autore te ndryshem qe tek Karmeni kane shkrire gjiteh njohurite dhe talentin e tyre muzikor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.807Z

Gati premiera italo-shqiptare e Carmen në TOB

Tiranë, 8 prill, NOA /Milena Selimi - Shfaqja e re e baletit do të ketë si protagoniste Enada Hoxhën dhe Paola Acosta-n. Ajo është menduar të jetë premierë më 11 prill në TOB dhe përbën dhe premierën e tretë gjatë këtij sezoni të TOB-it, e realizuar me koreografi të Fredy F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.377Z

"Carmen", per here te pare edhe balet ne TOB

Per here te pare kete te diel "Carmen" do te ngjitet si balet ne Teatrin e Operes dhe Baletit. Fale nje bashkepunimi me kompanine italiane "Balleto del Sud", TOB i ka besuar koreografine, skenen dhe kostumet italianit Fredy Franzutti, i cili me trupen e tij e ka performuar shpesh "Carmen" ne skena n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.385Z

Carmen, artistë italianë dhe shqiptarë në një histori dashurie dhe krimesh

Në skenën e TKOB sezoni artistik sjell një kryevepër botërore Carmen, një nga baletet e njohura që vihet në skenat botërore, vjen edhe në Tiranë. Baleti me dy akte do të realizohet në datat 11, 12, 14 dhe 16 prill në bashkëpunim me Balleto del Sud të Leçes, me koreografi të Fred

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.570Z

Edisoni, si gjeniu i llampës

Prezantohet në Festivalin e Filmit në Lokarno dokumentari “Ëndërroja retë me ngjyra”. Është jeta e një 9-vjeçari nga Shqipëria që emigroi i vetëm në Itali “Edison, më quajtën Edison, si njeriu që shpiku llampën elektrike”. Me këto fjalë, Edis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama