Rezultate te kerkimit per termin: +Francn

Total: 27
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.874Z

Euro 2012, e nisim në Rumani, Franca vitin tjetër

Shqipria do ta nis n Rumani fushatn kualifiuese n Euro 2012. Kjo u vendos n Luksemburg ku u prcaktua dhe kalendari i Kuqezinjve. Rumunt do na presin m 4 shtator t ktij viti dhe po me ta do t mbyllim m 12 tetor t 2011 n Tiran. Luksemburgu dhe Bosnje Hercegovina do t vij m pas t luajn n Shqipri. Tifoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.367Z

Ethet e minareve kaplojn Francn

Dy faqe t tra kushtuar ngjarjeve n Zvicr. Gazeta e madhe liberale franceze Le Monde bri nj analiz pr Zvicrn, t ciln deri von e ka cilsuar si rrfim t suksesit t procesit t globalizimit, duke shtruar pyetjen:far po ndodh me modelin e Zvicrs? E m pas, gazeta rreshton skandalet e periudhs m t re: minar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.301Z

Lufthansa, mbyllet greva e pilotëve

Nj dit pas fillimit t grevs 4-ditore t pilotve t kompanis gjermane t fluturimeve Lufthansa, gjithka sht ndrprer. Negociatat mes dy palve kan rinisur. Greva ka prfshir Francn, ku aeroportet n Paris kan anulluar m tepr se gjysmn e fluturimeve. N Greqi, greva organizohet kundr programit t kursimit t qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.181Z

Mustedanagiç: Shqipëria nuk do të tregojë mëshirë përballë askujt

Euro 2012 Asistenti dhe krahu i djatht i Josip Kuzhe analizon situatn prpara eliminatoreve Xhemal Mustedanagi, zv.trajneri i Kombtares shqiptare, ka analizuar situatn e Grupit D, n prag t startit t ndeshjeve eliminatore t Euro 2012. Krahu i djatht i trajnerit Josip Kuzhe ka deklaruar se do t ndrron

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Nga lufta e ftoht n luftn e nxeht

Qe lufta e ftoht q pr pes dekada me rradh ndau Rusin me Perndimin. Por pas viteve nntdhjet do gj mori nj rrjedh tjetr. Lufta e ftoht prfundoi dhe filloi epoka e pax-americana. Nga sistemi dypolar gjeopolitika botrore kaloi n at unipolar. Por n politikn botrore do gj, q nga vitet nntdhjet ka qen shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.862Z

Kampionati, Berisha tradhton Francën, bëhet me Argjentinën

'Ndeshjet e djeshme ishin perla të vërteta në historinë e futbollit botëror" I impresionuar nga Argjentina, Kryeministri Sali Berisha duket se ka “tradhtuar” dashurin pr Francn, e cila mori me vete valixhet n kt kampionat botror t Afriks s Jugut. N rast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.634Z

Shqipëri- Uzbekistan, triumfi modest i kombëtares

Shqipria fitoi mbrm 1-0 kundr Uzbekistanit n “Niko Dovana” t Durrsit, duke e zgjatur n katr serin e fitoreve rresht dhe n nnt ndeshje pa e ndjer shijen e humbjes. Fitorja ndaj aziatikve ishte fryt i nj goli t realizuar nga Hamdi Salihi n minutn e 14-t, pas nj pasimi t Ansi Agollit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama