Rezultate te kerkimit per termin: +Francs

Total: 101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.361Z

Idrac: Shqipëria, klimë e mirë investimesh

Franca vlerson klimn e mir t krijuar pr investitort e huaj n Shqipri. Deklarata u b nga Sekretarja e Shtetit pr Tregtin e Jashtme Anne Marie Idrac, gjat nj takimi t zhvilluar me kryeministrin Berisha. Nj takim ky, n kuadr dhe t ratifikimit t marrveshjes me kompanin "Eurokopter", q synon bl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

Berisha në Dubrovnik : Serbia t'i japë fund bojkotit rajonal

Pas prfundimit t dits s par t punimeve t samitit t Dubrovnikut, Kryeministri Berisha iu prgjigj interesit t medias s pranishme n kt aktivitet: Pyetje: Zoti Kryeministr sa i rndsishm sht ky takim pr perspektivn evropiane t vendeve t Ballkanit? Kryeministri Berisha: Un mendoj se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.350Z

Edhe Belgjika do ndalojë vellon islame

Pas Francs dhe Gjermanis edhe Belgjika pritet t ndaloj vellon islame, por ndalimi do t jet n t gjitha vendet publike. Pritet q nj propozim i till t diskutohet sot nga komiteti i ministrave e m pas t kaloj n parlament. Sipas projekt ligjit n fjal, ata q do mbajn fytyrn e mbuluar n hapsirat publike, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Nishani: N zgjedhjet e 2009-s me karta identiteti

Ministri i Brendshm, Bujar Nishani,ka garantuar shqiptart se n zgjedhjet e vitit 2009 do t shkohet me karta identiteti. Duke e vlersuar kt si nj ndr projektet kryesore t qeveris Berisha, zoti Nishani u shpreh se ndihet i sigurt pr realizimin e tij duke vlersuar gjithashtu edhe punn e ekspertve q kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

Gourcuff, futbollisti francez i vitit

Revista franceze France Football, e ka zgjedhur Yoann Gourcuffin si futbollistin m t mir francez pr vitin 2009. Ish mesfushori i Milanit, tash i Bordeaux, e ka mposhtur konkurrencn e sulmuesit t Chelseas, Nicolas Anelka. Pasi e fitoi titullin e Francs, trajneri i Bordeaux, Laurent Blanc, e ka fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.948Z

Berisha: Samiti mbështetje për të ardhmen europiane të Shqipërisë Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf'

Kryeministri Sali Berisha e ka cilsuar samitin e Dubrovnikut me rndsi t posame pr t ardhmen europiane t vendeve t Ballkanit Perndimor. Nj fakt q u konfirmua dhe nga krert e qeverive t disa vendeve antare t unionit, t cilt garantuan mbshtetje pr kt proces jetik pr rajonin. Berisha "Un mendoj se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.711Z

Kouchner-Meta: Lobing në BE për vizat shqiptare

Franca, prmes ministrit t Jashtm Kouchner, vlerson arritjet e Shqipris n plotsimin e detyrimeve t udhrrfyesit dhe siguron se do ta mbshtes propozimin e Komisionit Evropian pr liberalizimin e vizave. Z. Kouchner nnvizoi se do t vazhdoj t mbshtes fuqimisht procesin e integrimit evr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama