Rezultate te kerkimit per termin: +Francs

Total: 101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.350Z

Edhe Belgjika do ndalojë vellon islame

Pas Francs dhe Gjermanis edhe Belgjika pritet t ndaloj vellon islame, por ndalimi do t jet n t gjitha vendet publike. Pritet q nj propozim i till t diskutohet sot nga komiteti i ministrave e m pas t kaloj n parlament. Sipas projekt ligjit n fjal, ata q do mbajn fytyrn e mbuluar n hapsirat publike, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Nishani: N zgjedhjet e 2009-s me karta identiteti

Ministri i Brendshm, Bujar Nishani,ka garantuar shqiptart se n zgjedhjet e vitit 2009 do t shkohet me karta identiteti. Duke e vlersuar kt si nj ndr projektet kryesore t qeveris Berisha, zoti Nishani u shpreh se ndihet i sigurt pr realizimin e tij duke vlersuar gjithashtu edhe punn e ekspertve q kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

Gourcuff, futbollisti francez i vitit

Revista franceze France Football, e ka zgjedhur Yoann Gourcuffin si futbollistin m t mir francez pr vitin 2009. Ish mesfushori i Milanit, tash i Bordeaux, e ka mposhtur konkurrencn e sulmuesit t Chelseas, Nicolas Anelka. Pasi e fitoi titullin e Francs, trajneri i Bordeaux, Laurent Blanc, e ka fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.948Z

Berisha: Samiti mbështetje për të ardhmen europiane të Shqipërisë Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf'

Kryeministri Sali Berisha e ka cilsuar samitin e Dubrovnikut me rndsi t posame pr t ardhmen europiane t vendeve t Ballkanit Perndimor. Nj fakt q u konfirmua dhe nga krert e qeverive t disa vendeve antare t unionit, t cilt garantuan mbshtetje pr kt proces jetik pr rajonin. Berisha "Un mendoj se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.711Z

Kouchner-Meta: Lobing në BE për vizat shqiptare

Franca, prmes ministrit t Jashtm Kouchner, vlerson arritjet e Shqipris n plotsimin e detyrimeve t udhrrfyesit dhe siguron se do ta mbshtes propozimin e Komisionit Evropian pr liberalizimin e vizave. Z. Kouchner nnvizoi se do t vazhdoj t mbshtes fuqimisht procesin e integrimit evr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.616Z

Hiri vullkanik, Spanja mbyll aeroportet

N Europ sht rikthyer srish frika nga hiri vullkanik q vjen nga Islanda. Autoritetet n Spanj mbylln 15 aeroporte si pasoj e nj reje tjetr q sht paralajmruar t kaloj n pjesn perndimore t vendit. Nuk do t ket asnj fluturim t paktn deri n orn 18.00. Agjencia Europiane pr Kontrollin Ajror Eurokontroll t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.867Z

Franca venit shpresat pr antarsim

ndrra e Shqipris, pr antarsimin n Bashkimin Evropian, duke se sht venitur pak, pr shkak se Franca e Sarkozy, po ndjek nj politik konservatore n kt drejtim. Zyrtart francez, vendi i t cilve sht n krye t BE-s, kant qart, se shpresat pr antarsim i ka vetm Kroacia. Sektari i shtetit i Francs pr integrim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama