Rezultate te kerkimit per termin: +Francs

Total: 101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.361Z

Çmimi ndrkombtar i Karlit 2018 pr Emmanuel Macron

Presidenti francez vlersohet me Çmimin e qytetit t Ahenit Karli i Madh pr vitin 2018 pr merita n unitetin e Europs. Macron vlersohet pr “vizionin e nj Europe t re dhe rithemelimin e projektit europian”. “Dy aspekte na kan nxitur t vlersojm presidentin francez”, deklaroi krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.345Z

BE mbshtet luftn kundr ngrohjes globale

Udhheqsit e Britanis dhe Francs kan theksuar se udhheqsit e BE-s do t ndajn nga dy miliard euro n vit, pr t ndihmuar pjest m t varfra t bots n luftn kundr ngrohjes globale. Kryeministri i Britanis, Gordon Brown dhe presidenti i Francs, Nicolas Sarkozy, theksuan se dy vendet e tyre do t ndajn nj pje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.350Z

Velloja islame, shumë shpejt e paligjshme në Europë

Ndalimi i fehrexhes n vende publike brenda pak kohsh mund t hyj n fuqi n disa pjes t Europs. Pas Francs edhe autoritetet n Itali jan duke marr n konsiderat 4 projektligje q ndalojn prdorimin e fehrexhes. Kjo vjen vetm pak dit pasi kryeministri francez Fransua Fijo i krkoi Gjykats s Lart n vend t har

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.162Z

Franca, Jordania e Norvegjia mbshtesin Kosovn

N Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis n Hag ka vazhduar debati rreth shpalljes s pavarsis s Kosovs me ekspozet e Francs, Jordanis dhe Norvegjis, q unanimisht kan mbshtetur pavarsin e Kosovs. Prfaqsuesja e Francs, Hedvig Belliar, ka krkuar nga GJND-ja t mos jap fare mendim rreth shpalljes s pavarsis s K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.764Z

Humbja e Francs, shtypi e ndshkon

Shtypi francez ka shprehur mllefin ndaj paraqitjes së dobët që bëri kombëtarja e këtij vendi në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Meksikës, ku humbi me rezultatin 0-2. Në Paris sot ka heshtje dhe mërzitja mes tifozëve ndihet."L'Equipe" ka vendosur titullin e madh "Her

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Nj ministre franceze krkon mirsjellje nga myslimant

Nj ministre franceze ju ka thn myslimanve t ri, t cilt jetojn n Franc, se duhet t vishen si duhet, duhet t punsohen dhe ti japin fund prdorimit t gjuhs s shtrembruar. Politikant e majt n opozit kan cilsuar si raciste kto komente, t bra nga Ministrja pr Familje, Nadine Morano. Morano, e cila sht an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.561Z

Euro 2016 do të zhvillohet në Francë

Franca do t jet vendi organizator i Kampionatit Europian 2016 n futboll. Vendimi sht marr n Gjenev n mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv t UEFA-s. Franca e cila do t organizoj fazn finale t Europianit pr her t tret ishte n gar me Italin dhe Turqin. Euro 2016 do t jet turneu i par kontinental me 24 skuad

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama