Rezultate te kerkimit per termin: +Frankfurtin

Total: 149
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.755Z

Bayern e frikshme, shkatërron 5-0 Frankfurtin

Bayerni i Mynihut vazhdon të shkel çdo kundërshtarë që i del përpara në Bundesligë. Kampionët e Gjermanisë shkatërruan 5-0 skuadrën e Frankfurtit. Pas vetëm 12 minutash Madzukic do të japë një assist që do të kthehej në gol nga Mario Gëtze. Për të dyfishuar rezultatin mendoi yl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.218Z

Dëmtimi i Altin Lalës, asgjë serioze

Fillimisht dëmtimi i 34-vjeçarit shkaktoi panik, pasi ai kishte vetëm katër javë që rikthehej pas një dëmtimi të gjatë. Por kontrollet e hollësishme treguan se problemi nuk është i rëndë. Gjendja e mesfushorit shkatërrues është pozitive dhe shumë shpejt ai mund t’u rikthehet fus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.760Z

Bajramaj mposhtet në finalen e Ligës së Kampionëve

Nga Express më 26 maj 2011 në ora 23:01 Turbine Potsdam, ku luan Fatmire Bajramaj, ka pësuar humbje me rezultat 2:0 nga Lyon në finalen e Ligës së Kampionëve në konkurrencën e femrave, e cila është zhvilluar të enjten mbrëma në Londër. Golat për ekipin francez i shënuan Renard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.119Z

Kombëtarja e Kosovës, miqësore me dy klube gjermane

Kombëtarja e Kosovës ka gjetur dy skuadra për t'u përballur në sfida miqësore gjatë muajit mars. Ato janë Eintraht Frankfurt dhe Verder Bremen, skuadra që militojnë në Bundesligën gjermane. Lajmi është konfirmuar nga Federata e Futbollit të Kosovës me anë të një komunikate për s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.851Z

Lufthansa greve 24-oreshe

Stafi i brendshëm i Lufthansa-s ka nisur një grevë 24-orëshe, duke detyruar kompaninë ajrore gjermane të anulojë 1,200 fluturime të premten dhe në fundjavë. Greva prek gjashtë aeroportet kryesore të Gjermanisë, përfshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.395Z

De Biazi komenton lenien jashte te Kapllanit

Edmond Kapllani nuk ka shpresa të rikthehet në kombëtaren shqiptare të futbollit. Fakti që sulmuesi ka shënuar 5 gola për FSV Frankfurtin në Bundesligën e dytë është I rëndësishëm, por jo vendimtar për trajnerin De Biazi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.382Z

Java e 16 e kampionatit gjerman në futboll

Pas ndeshjes lojtari i kombetares Bastian Schweinsteiger beri te ditur para tifozeve te gezuar, se e kishte zgjatur deri ne 2016 kontraten me Bajernin. Megjithate largesia ndaj Borusia Dortmundit mbetet e pandryshuar, 17 pike. Verdhezinjte munden mbreme Verder Bremenin 2:0. 2:4 u mund Hamburgu dj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama