Rezultate te kerkimit per termin: +Fryma

Total: 5933
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.955Z

Fryma institucionaliste e LDK-së

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës mbetet një parti institucionaliste, duke ndjekur kështu linjën e ish-liderit historik të saj, Ibrahim Rugova. Ai thotë se partia e tij do të punojë për shtetformim në vend. Fryma e Lidhjes Demokratike të Kosovës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.050Z

Pagëzohet partia e re, zyrtarizohet Fryma e Re Demokratike

Share Pas një periudhe 6 mujore pritje, ka ardhur edhe moment ku forca e re politike e dalë nga gjiri i grupit të mbështetësve të Bamir Topit në PD të nisë zyrtarisht rrugëtimin. Grupi nismëtar ka konfirmuar se të hënën partia e re do të marrë rrugë zyrtatrisht dhe emri me të cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.707Z

Partia Fryma e Re Demokratike publikon logon

Share Selia e godines Ndërsa janë përgatitjet e fundit për prezantimin e partisë së re të kampit të djathtë, në selinë kësaj partie tashmë është instaluar edhe logoja e saj. Emri i shkruar me ngjyrë blu mbulon murin e selisë së partisë, dhe në krye të saj ka një syth që sipa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.001Z

Fryma e Re Demokratike: Berisha po ushtron presion mbi anëtarësinë tonë

Fryma e re Demokratike denoncoi sot dhunën shtetërore mbi anëtarësinë e saj. Sipas kësaj force politike, Berisha i frikësuar nga humbja, po kërkon të dëmtojë aktivitetet dhe të frikësojë pjesëtarët e FRD. Fryma e Re Demokratike i bën apel çdo trusti informal të partisë në pushte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.710Z

Prezantohet të hënën partia “Fryma e Re Demokratike”

TIRANE - Prezantohet të hënën partia “Fryma e Re Demokratike”, që ka në grupin e saj nismëtar deputetin Gazmend Oketa dhe ish-deputetin Aleksandër Biberaj. Sot ka përfunduar edhe stampimi i logos së partisë më të re, e cila mban ngjyrën blu. Zyrat e partisë "Fryma e Re Demo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.710Z

Sot prezantohet partia Fryma e Re Demokratike

Selia e partisë Fryma e Re Demokratike Spektrit të djathtë të politikës shqiptare, sot, zyrtarisht, do ti shtohet një parti e re. Fryma e Re Demokratike, ka si komision nismëtar për krijim deputetin e qarkut të Durrësit, Gazmend Oketa, i cili tashmë është larguar nga grupi parlamentar i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.732Z

“Fryma e konsensusit po ndihmon reformat”

Presidenti Bamir Topi njohu dje ministren e Drejtesise se Austrise, Maria Berger, me ecurine e reformes ne drejtesi. Ne nje takim te zhvilluar ne presidence, ku i pranishem ishte dhe ministri i Drejtesise, Enkelejd Alibeaj, Topi beri nje pershkrim te reformes duke permendur si arritje konsensusin po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama