Rezultate te kerkimit per termin: +Gangsteri

Total: 136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.835Z

Do të shkul ko*et! Kur gangsteri famëkeq kërcënonte Trump, pasi donte të flinte me të bijën

Një gazetar i njohur amerikan ka treguar në librin e tij të ri një histori të Donald Trump dhe një kërcënim që i erdhi nga një prej kriminelëve mtë famëkeq të Nju Xhersit. Sipas gazetarit David Cay Johnston, Trump u kërcënua nga Robert Libutti (foto 1), një gangster i lidhur me t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.152Z

FOTOT/ Shtëpia e një gangsteri! Pamje nga vila luksoze e Al Capones

Kjo është vila luksoze e Al Capones. Gangsteri me famë botërore e bleu atë në 1928 për 40 mijë dollarë, një shumë e madhe për kohën. Kjo është shtëpia ku ai ndërroi jetë. Vila është restauruar plotësisht dhe tashmë ka dalë në shitje. Ajo vlen rreth 10 mln dollarë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.362Z

Ja si i jepet lamtumira e fundit një gangsteri

Ceremonia madhështore mortore e gangasterit të vrarë David Byrne i vrarë nga një luftë e përgjakshme ndërmjet dy familjeve kryesore kriminale të Irlandës pasi edhe kontrolle për lëndë shpërthyese gjatë funeralit të sotëm. Dhjetëra policë të armatosur udhëhoqën një operacion m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.791Z

Ja sa para fitonte gangsteri më i njohur shqiptar

John Alite, ish-gangsteri më i njohur shqiptar dhe dikur një nga njerëzit e afër të ish narko-shefit John Gotti, ka thënë në një rrëfim ekskluziv për Info Magazine se në ditët e tij më të mira fitonte 5 milionë dollarë, në vlerë të sotme. Ai është shprehur se megjithatë nuk e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.793Z

Rrëfehet John Alite, ish-gangsteri i famshëm shqiptar i lidhur me Gambinot: Mos u beni si une!

John Alite, më i famshmi ish-gangster shqiptar, i njohur dikur si dora e djathtë e shefit të familjes Gambino, John Gotti, ka folur për Info Magazine të Klan Kosovës. Ai ka thënë se me kalimin e viteve ka krijuar grupin e tij dhe ka filluar ta kuptojë jetën më mirë. Shihja si gjërat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.640Z

Opozita: Berisha dhunoi Kuvendin

Dy nga drejtuesit kryesore te opozites Ilir Meta dhe Skender Gjinushi e cilesojne sjellje prej gangsteri ate te nje dite me pare ne kuvend nga ana e kryeministrit Berisha. Per zotin Meta Berisha ka fshehur fakte tejet kompromentuese, ndersa zoti Gjinushi shkon dhe me larg kur thote qe Berisha duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.741Z

“Public enemies”, hajduti i mirë Xhoni Dip, sot në “Millenium”

Mbërrin në ekranin e madh “Public Enemies”, filmi që tregon jetën e jashtëzakonshme të hajdutit të bankave, John Dillinger. Një hajdut “i mirë”, gangsteri simbol i Depresionit të Madh Amerikan që jetoi mes viteve 1903 dhel 1934. Dillinger digjte regjistrat e borxheve në cdo ban

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama