Rezultate te kerkimit per termin: +Gangsteri

Total: 136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.309Z

Cikago, në shitje shtëpia e Al Capones

Një shtëpi, pronë e Al Capones në një lagje të njohur të Cikagos është në shitje për 450 mijë dollarë. Banesa ishte marrë në vitin 1923 nga gangsteri me një kontratë të formosur nga e mëa, teresa dhe nga gruaja, Mae. Në të janë gjetur aksesorët që janë përodrur për të f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.959Z

Gjermani vriten Bonnie dhe Clyde

Burre dhe grua ai 40 ndersa ajo 38 vjec te dyshuar se kane grabitur rreth 20 banka gjate viteve te fundit kane mbetur te vrare dje ne nje shkembim zjarri me policine ne Gjermani. Lajmin e ka bere te ditur vete policia gjermane sipas te ciles Bonnie dhe Clyde terrorizonin bankat dhe dyqanet prej 15

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.969Z

Arrestohet gangsteri i Prishtinës

Është arrestuar 24 vjeçari i cili javën e kaluar plagosi dy persona në qendër të Prishtinës. Prangosjen e F.G i cili kishte shtënë me kallashnikov afër kafiterisë “Kaos”, te “Lesna”e ka konfirmuar edhe Policia e K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.533Z

Depp, kryebanditi amerikan ne Public enemies

Johnny Depp ne rolin e John Dillinger, gangsteri me i madh ne historine e Amerikes qe ne vitet 1900 kreu shume vepra te paligjshme, qe nga vjedhjet e bankave dhe deri tek vrasjet, duke u kthyer ne nje hero popullor por ne te njejten kohe edhe mistik. “Public Enemies” do shfaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.667Z

Itali polemika per filmin e Placido

Nje sere polemikash jane verifikuar ne Itali mbi filmin e fundit me regji te Michele Placido qe ben fjale per jeten e gangsterit Renato Vallanzasca. Familjaret e viktimave te rena nga dora e ketij te fundit i kane thene ldquojordquo prezantimit te filmit ne Venecia. ldquoNuk jemi te m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.518Z

30 gangsterët më të famshëm në histori

Mafiozët dhe lordët e drogës që sfiduan ligjin Gangsterët janë anëtarë të bandave ose organizatave profesionale kriminale që janë të njohura për përfshirjen e tyre në kryerjen e akteve të ndaluara nga ligji, veçanërisht vrasjeve. Për shumë dekada, këta njerëz kanë qenë aktiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.651Z

Meta: “Sali Berisha, gangsteri që kërcënon Parlamentin”

Kreu i LSI-së komenton shantazhin me dosje të kryeministrit ndaj opozitës. Meta: “Berisha ka kryer veprën penale të fshehjes së veprave penale” Shaban Sulçe Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, dënoi shantazhin e bërë nga Kuvend nga kryeministri Berisha ndaj deputetëve të opozitës. Meta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama