Rezultate te kerkimit per termin: +Gangsteri

Total: 136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.741Z

“Public enemies”, hajduti i mirë Xhoni Dip, sot në “Millenium”

Mbërrin në ekranin e madh “Public Enemies”, filmi që tregon jetën e jashtëzakonshme të hajdutit të bankave, John Dillinger. Një hajdut “i mirë”, gangsteri simbol i Depresionit të Madh Amerikan që jetoi mes viteve 1903 dhel 1934. Dillinger digjte regjistrat e borxheve në cdo ban

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.722Z

SHBA, zbulohet fotografia e ekzekutimit të gangsterit me buzëqeshje në fytyrë

Një foto e vjetër e vitit 1928 është zbuluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në foto tregohen pamje të ekzekutimit të një gangsteri dhe kontrabandisti të pijeve alkoolike, Charlie Birger. Ai u var në 19 Prill në sheshin kryeso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.848Z

SHBA, fotografia e ekzekutimit të gangsterit me buzëqeshje në fytyrë

Një foto e vjetër e vitit 1928 është zbuluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në foto tregohen pamje të ekzekutimit të një gangsteri dhe kontrabandisti të pijeve alkoolike, Charlie Birger. Ai u var në 19 Prill në sheshin kryeso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.137Z

Autor: LEGJENDA E BRONKSIT

Nga Express më 25 janar 2011 në ora 12:33 Rubrika: CINEMA AUTOR Regjia: Robert De Niro. Aktorët: Robert De Niro, Chaz Palminteri, Lillo Brancato, Francis Capra, etj... Nje baba i ndershem dhe i perkushtuar ndaj familjes lufton kunder dashurise dhe mbeshtetjes qe djali i tij merr nga ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.309Z

Cikago, në shitje shtëpia e Al Capones

Një shtëpi, pronë e Al Capones në një lagje të njohur të Cikagos është në shitje për 450 mijë dollarë. Banesa ishte marrë në vitin 1923 nga gangsteri me një kontratë të formosur nga e mëa, teresa dhe nga gruaja, Mae. Në të janë gjetur aksesorët që janë përodrur për të f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.959Z

Gjermani vriten Bonnie dhe Clyde

Burre dhe grua ai 40 ndersa ajo 38 vjec te dyshuar se kane grabitur rreth 20 banka gjate viteve te fundit kane mbetur te vrare dje ne nje shkembim zjarri me policine ne Gjermani. Lajmin e ka bere te ditur vete policia gjermane sipas te ciles Bonnie dhe Clyde terrorizonin bankat dhe dyqanet prej 15

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.969Z

Arrestohet gangsteri i Prishtinës

Është arrestuar 24 vjeçari i cili javën e kaluar plagosi dy persona në qendër të Prishtinës. Prangosjen e F.G i cili kishte shtënë me kallashnikov afër kafiterisë “Kaos”, te “Lesna”e ka konfirmuar edhe Policia e K

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama