Rezultate te kerkimit per termin: +Gazeta +Sot

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.892Z

Meta e Basha, mesazh ngushëllimi për vdekjen e Rexhep Çelikut

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shprehur dhimbjen e thellë dhe vlerësimin më të lartë, për mjeshtrin e valles shqiptare, Rexhep Çelikun, i cili ndërroi jetë sot, vetëm 4 ditë pasi Meta e dekoroi Nderi i Kombit. Meta shkruan sot në rrjetet sociale këto radhë: Me dhimbje të thell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.470Z

Rritje temperaturash dhe ja si do jetë moti në fundjavë

Dita sot ka nisur me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin. Vranësirat deri në këto momente janë shoqëruar me reshje shiu me intensitet të ulët në zonën e veriut dhe jugut. Temperatura më e ulët për sot u regjistrua -1°C në zonat malore deri 7°C në zonat bre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.699Z

Spahiu: Noka të ndërhyjë, u dhunua mjeku në Kukës

Gazeta ShqipDeklarata Deputetja e PS-së, anëtarja e komisionit të Shëndetësisë, Klodiana Spahiu ka reaguar ndaj dhunimit të kryer të mjekut në qytetin e Kukësit. Këto ditë, morisë së krimeve të ndryshme të ndodhura njëri pas tjetrit, iu shtua edhe dhuna e përsëritur ndaj bluzave t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.086Z

Spahiu: Kryeministri zvarranik i Beogradit

Gazeta ShqipKreshnik Spahiu Ua premtoi kosovarëve daljen në det, por ia dha Fazlliçit Gjatë një takimi me pushues nga Kosova në Shëngjin, kryetari i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu, e konsideroi Kryeministrin Berisha si krokodilin e politikës, që është vënë në shërbim të grekëve d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.488Z

Opozita prej 1 jave në grevë Sot 3 grevistë në spital Ruci: Në betejë për demokraci

TIRANE- Në cadrat e vendosura para kryeministrisë vazhdon greva e njëzet e dy deputetëve të opozitës dhe 180 mbështetësve për transparencën e zgjedhjeve të 28 qershorit. Grevistët tashmë kanë kaluar natën e shtatë të grevës së urisë të cilën e filluan natën e 30 prillit. Ata d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.835Z

Pamjet në Fiks Fare, pezullohet nga detyra kreu i Prokurorisë së Pukës dhe një opgj

Pëllumb Prençi, drejtues i Prokurorisë Pukë, dhe Hasan Alia, oficer i policisë gjyqësore janë pezulluar sot nga detyra më urdhër të Prokurorit të Përgjithshem, Adriatik Llalla. Burime nga Prokuroria e Përgjithshme bëjnë me dije se, Llalla ka urdhëruar pezullimin e tyre nga detyra pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.565Z

PD akuzon qeverinë: Priten spastrime të reja pas statusit

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, përmes një deklarate për shtyp, ka denoncuar spastrimin e radhës në administratë të planifikuar nga dyshja Rama-Meta. Sot, Ministrja e Mbrojtjes ka paralajmëruar spastrimin e ri në administratë, i planifikuar nga dyshja Rama-Meta, pas marrj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama