Rezultate te kerkimit per termin: +Gjenerali

Total: 5683
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.080Z

CNN: Gjenerali McChrystal dorëhiqet

Sipas gazetarit të "Time', Xho Klein, gjenerali amerikan në Afganistan, Stenli MeKristal do të largohet nga posti që mban. Gazetari Klein pohoi për "CNN" se gjenerali McChrystal, ka dhënë dorëheqjen, pasi presidenti Obama ka humbur besimin pas artikullit kritik ndaj tij dhe zyrtarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.016Z

Gjenerali: Militantët mbeten të rrezikshëm

28/04/2005  Irak Shefi i shtabit të ushtrisë amerikane, Gjenerali Riçard Majers, thotë se militantët irakenë nuk e kanë humbur aftësinë e tyre për të ndërmarrë sulme. Gjenerali Majers tha se numri i sulmeve të përditshme në Irak, që shkon mesatarisht nga 50 deri 60 në dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.612Z

Gjenerali i Shkodrës

“Gjenerali i ushtrisë së vdekur”, premierë në TK të dielën mbrëma, realizuar me regji të Dino Mustafiqit dhe dramaturgji të Jeton Neziraj, përveç shënimit të premierës kishte edhe qëllimin e mbledhjes së mjeteve nga shitja e biletave, të cilat më pas do të shkojnë për të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.108Z

CNN: Gjenerali MeKristal dorëhiqet

Sipas gazetarit të Time, Xho Klein, gjenerali amerikan në Afganistan, Stenli MeKristal ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij. Gazetari Klein pohoi për CNN se gjenerali MeKristal, ka ofruar dorëheqjen, pasi presidenti Obama ka humbur besimin pas artikullit kritik ndaj tij dhe zyrtarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.819Z

Gjenerali Dunford viziton Irakun

Kreu i Shtatmadhorisë amerikane, gjenerali Joseph Dunford u takua sot me kryetarin e rajonit irakian të Kurdistanit në Irbil si pjesë e një udhëtimi për të vlerësuar personalisht luftën kundër ekstremistëve të Shtetit Islamik. Gjenerali Dunford i tha Massoud Barzanit se Shtetet e Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.034Z

Gjenerali flet për sforcim trupash

05/05/2005  Irak Kreu i shefave të përbashkët të shtabit amerikan, gjenerali Richard Meyers, thotë se operacionet e vazhdueshme ushtarake në Irak dhe Afganistan mund të bëhen ngarkesë e madhe për mundësinë e angazhimit në ndonjë konflikt tjetër ushtarak. Gjenerali Meyers tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.938Z

Gjenerali i parë

Pesëdhjetë vjet pas botimit të parë, ribotohet tregimi “Gjenerali i ushtrisë së vdekur” i Ismail Kadaresë. Tregimi vjen në një botim kritik, me një pasthënie të shkrimtarit dhe kritikut Ag Apolloni.Shumëkush e ka lexuar romanin “Gjenerali i ushtrisë së vdekur” të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama