Rezultate te kerkimit per termin: +Gjenerali

Total: 5683
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.928Z

Gjirokastër 1941, si emëruan grekët një prefekt mysliman

 Ferdinand DervishiGrekët, këta ultra-nacionalistë të paepur, që nuk tunden nga pretendimet për Epirin e Veriut dhe që sa herë u vjen rasti na nëpërkëmbin apo edhe na fusin të dyja këmbët në një këpucë, të paktën në një rast të njohur janë treguar krejt korrektë dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.620Z

Bentler: KFOR-i i gatshëm për çdo sfidë

 PRISHTINE- Komandanti i forcave paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë, gjenerali Markus Bentler, ka thënë se reduktimet e trupave të KFOR-it vijnë si rezultat i përmirësimit të situatës në Kosovë, ndërsa ka siguruar se KFOR i vazhdon të jetë i përgatitur për t'u përballuar me ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.836Z

Obama: Nuk kam marrë vendim për trupat në Afganistan

Presidenti amerikan, Barak Obama, thotë se vendimin nëse a do të dërgojë më tepër trupa në Afganistan, do ta marrë pasi të jetë i sigurtë se çfarë strategjie do të zhvillojnë Shtetet e Bashkuara në rajon. Në vijim, gjatë një interviste të dhënë për rrjetin televiziv, "C

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.589Z

Halbauer ripërsërit pozicionin neutral të KFOR-it

Situata e sigurisë në Zubin Potok gjatë mandatit të komandantit të KFOR-it, Volker Halbauer ka qenë stabile dhe nuk ka pasur asnjë konflikt në mes të ushtarëve dhe banorëve lokalë, është thënë sot gjatë takimit n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.714Z

NATO: Vazhdon mbajtja e një ambienti të sigurtë në Kosovë

PRISHTINË-Në takimet e Komitetit Ushtarak të NATO-s në Bruksel, në formatin e shefave të shtatmadhorive, dje dhe sot, është diskutuar edhe për gjendjen në Kosovë. Kryesuesi i këtij komiteti, gjenerali Knud Bartels, tha se për "KFOR-in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.600Z

Drews: Në veri tregtohen armë, drogë, njerëz...

Komandanti në largim i KFOR-it, gjenerali gjerman, Erhard Drews ka thënë se, me rastin e dërgimit në Kosovë të kontingjentit rezervë gjermano-austriak, ushtarët do të kenë përgjegjësi për pjesën më të madhe të veriut të Kosovës dhe ka shtuar se 95 për qind e popullsisë serbe at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.206Z

Obama, fjalim për kthimin e trupave nga Iraku, pas pushimeve

Washington, 22 gusht, NOA Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama do të flasë për përfundimin e misionit luftarak të ushtrisë amerikane në Irak, me tu kthyer nga pushimet e verës, ku bashkë me familjen e tij kanë shkuar të pushojnë në një nga zonat e mrekul

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama