Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermani

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.409Z

Varferia e femijeve ne Gjermani

Vetem 165 per qind e te gjithe gjermaneve jane me te rinj se 18 vjec. Dhe te gjitha shenjat flasin per ate qe ky trend me me pak femije do te vazhdoje te jete vazhdimisht. Ne vendet e tjera europiane si Franca Britania e Madhe apo Holanda shifrat e femijeve perbejne mbi 20 per qind te popullsise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.807Z

Jahjaga shkoi në Gjermani

Presidentja Atifete Jahjaga është nisur të enjten për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në një konferencë për sigurinë.“Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, u nis për në Gjermani ku do të marrë pjesë në Konferencën e 48-të për Siguri në Mynih të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.740Z

Kryeministri Rama ne Gjermani

brbrKryeministri Edi Rama ka nisur nje vizite zyrtare ne Gjermani Takimin e pare pjese te axhendes se tij Rama e ka patur me kreun e qeverise se Landit te Baden Wurtemberg Kretschman Gjate qendrimit ne Gjermani kryeministri Rama do te takohet me perfaqesues te biznesit vendas Gjate takimeve kreu i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.655Z

Si të studiojmë në Gjermani

Në Gjermani ekzistojnë rreth 350 shkolla të larta, dyert e të cilave janë gjithnjë të hapura për studentët e huaj. Por për të studiuar në Gjermani duhen të kalosh disa stacione. Lajmi është bërë i ditur nga Deutche Welle. Hapi i parë Hapi fillestar është ai i aplikimit në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.007Z

Rafinha kthehet në Gjermani

Nga Express më 27 maj 2011 në ora 18:00 Genoa ka njoftuar se mbrojtësi i djathtë Rafinha do të largohet nga klubi vetëm një vit pas ardhjes në Marassi. Braziliani ishte transferuar në Genoa për 9 milionë euro pas paraqitjeve të mira në Gjermani për Schalke 04. Mirëpo, aventura e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.602Z

SHBA - Gjermani, Portugali - Ganë

Janë zyrtarizuar formacionet e ndeshjeve SHBA – Gjermani dhe Portugali – Ganë, ndeshje këto të vlefshme për grupin G. SHBA – Gjermani AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; SHBA: Howard, Gonzalez, Bradley, Besler, Beasley, Dempsey (c), Jones,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.626Z

Emigracioni i romëve në Gjermani

Së paku 500 familje rome nga një lagje në Vidin në Bullgari kanë ardhur në Gjermani. Reporterja e DW, Tatiana Vaksberg, ka jetuar një muaj në vendbanimet e tyre,ka hulumtuar motivet dhe strukturat në këtë lagje. Borisi*, tregtari 30-vjeçar në lagjen rome, i njeh të gjitha rrugët, që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama