Rezultate te kerkimit per termin: +Gjermani

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.807Z

Jahjaga shkoi në Gjermani

Presidentja Atifete Jahjaga është nisur të enjten për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në një konferencë për sigurinë.“Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, u nis për në Gjermani ku do të marrë pjesë në Konferencën e 48-të për Siguri në Mynih të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.740Z

Kryeministri Rama ne Gjermani

brbrKryeministri Edi Rama ka nisur nje vizite zyrtare ne Gjermani Takimin e pare pjese te axhendes se tij Rama e ka patur me kreun e qeverise se Landit te Baden Wurtemberg Kretschman Gjate qendrimit ne Gjermani kryeministri Rama do te takohet me perfaqesues te biznesit vendas Gjate takimeve kreu i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.655Z

Si të studiojmë në Gjermani

Në Gjermani ekzistojnë rreth 350 shkolla të larta, dyert e të cilave janë gjithnjë të hapura për studentët e huaj. Por për të studiuar në Gjermani duhen të kalosh disa stacione. Lajmi është bërë i ditur nga Deutche Welle. Hapi i parë Hapi fillestar është ai i aplikimit në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.007Z

Rafinha kthehet në Gjermani

Nga Express më 27 maj 2011 në ora 18:00 Genoa ka njoftuar se mbrojtësi i djathtë Rafinha do të largohet nga klubi vetëm një vit pas ardhjes në Marassi. Braziliani ishte transferuar në Genoa për 9 milionë euro pas paraqitjeve të mira në Gjermani për Schalke 04. Mirëpo, aventura e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.602Z

SHBA - Gjermani, Portugali - Ganë

Janë zyrtarizuar formacionet e ndeshjeve SHBA – Gjermani dhe Portugali – Ganë, ndeshje këto të vlefshme për grupin G. SHBA – Gjermani AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; SHBA: Howard, Gonzalez, Bradley, Besler, Beasley, Dempsey (c), Jones,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.626Z

Emigracioni i romëve në Gjermani

Së paku 500 familje rome nga një lagje në Vidin në Bullgari kanë ardhur në Gjermani. Reporterja e DW, Tatiana Vaksberg, ka jetuar një muaj në vendbanimet e tyre,ka hulumtuar motivet dhe strukturat në këtë lagje. Borisi*, tregtari 30-vjeçar në lagjen rome, i njeh të gjitha rrugët, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.305Z

Tre fëmijë shqiptarë aksidentohen në Gjermani

Tre fëmijë të familjeve shqiptare emigrantë në Gjermani janë përfshirë në një aksident të ndodhur të shtunën e 10 shtatorit në Ruhpolding të Gjermanisë. Gjithsej 5 fëmijë të afërm me njëri tjetrin kanë qenë duke kaluar rrugën për të shkuar në supermarket kur janë përplas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama