Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykatn +Kushtetuese

Total: 105
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.449Z

Kushtetuesja, Topi emëron ish-avokatin e PS-së Vangjel Kosta

Presidenti dekreton tre anëtarët e Gjykatës Kushtetuese Presidenti i Republiks, Bamir Topi, prmes tri emrimeve t reja n Gjykatn Kushtetuese, emron ish-avokatin e PS-s Vangjel Kosta dhe rikthen pr votim gjyqtaren Altina Xhoxhaj, t ciln PD-ja e rrzoi dy vjet m par n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Gjykata e Lartë, dekretet e Topit mbërrijnë në Kuvend

Kan mbrritur n Kuvend kandidaturat e Presidentit t Republiks, Bamir Topi, pr Gjykatn e Lart. Pritet q javn tjetr Komisioni i Ligjeve t marr n shqyrtim propozimet e kreut t shtetit pr vendet vakante n kt institucion. Emrat e zgjedhur nga Topi jan Vexhi Mumataj, Medi Bici dhe Sokol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.553Z

Kutitë, Gjata: Venecia mund të mos shprehet

Ish- kryetari i Gjykates Kushtetuese Rustem Gjata vlerson se Komisioni i Venecias eshte i mbivlersuar. Mungesa e besimit ne Gjykaten Kushtetuese do te habise ekspertet nderkombetare thote Gjata, duke rrezikuar edhe mosmarrjen ne konsiderate fare te kerkeses per shqyrtim per fletet e votimit. &bul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Dekretet, Topi qetëson opozitën: Respektoj Kuvendi

Firmosa me korrektësi dekretet; Vendos Kuvendi Presidenti Bamir Topi ndjehet i pashqetsuar nga ndryshimet n rregulloren e Kuvendit madje duke qetsuar opozitn se do t respektoj vendimin e Parlamentit pr dekretet e Gjykats s Lart. Njhersh z.Topi siguroi dje klasn politike se proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.744Z

Kushtetuesja, PD, pro votimit të tre emrave të Topit

Demokratët, gati për votimin e Kostës, Xhoxhajt dhe Dedes Mazhoranca qeverisse nuk do t’i krijoj asnj penges Presidentit t Republiks, Bamir Topi, pr tri dekretet e tij q plotsojn vendet bosh n Gjykatn Kushtetuese. Burime brenda grupit parlamentar t PD-s konfirmojn se e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.666Z

Akuzat për Presidentin, PS: Sulme politike

Partia Socialiste e cilson debatin dhe akuzat e mazhorancs ndaj Presidentit t Republiks pr Gjykatn Kushtetuese si form presioni me prapavij t qart politike, me t cilin sipas Selis Roz synohet intimidimi i kreut t shtetit prballe iniciativave t shumics. Pr zotin Xhafaj fakti q kjo prplasj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

PS kundër votimit të hapur për dekretet e Presidentit

Socialistt do t votojn kundr votimit t hapur pr dekretet e Presidentit t Republiks pr antart e Gjykats Kushtetuese dhe asaj t Lart. Grupi parlamentar socialist i mbledhur n mesdit ka marr vendimin pr t ngritur kartonat e kuq pr ndryshimet e rregullores q pritet t kalojn n seanc plenare t s enjtes.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama