Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykats +Administrative

Total: 33
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Biznesi: Parlamenti të miratojë ligjin mbi Gjykatat Administrative

Biznesi kërkon që Topalli ta vërë në rendin e seancave të qershorit Komuniteti i biznesit i krkon me ngulm Kuvendit t Shqipris miratimin e projektligjit pr Gjykatat Administrative. Prfaqsuesit e 35 organizatave t biznesit i jan drejtuar me nj krkes kryetares s Kuvendit, zon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.432Z

Mungon gjykata administrative, biznesi humbet 400 milionë euro

Kostot q i kushton biznesit mungesa e gjykats administrative i kaprcejn 400 milion euro n vit. Bazuar mbi kt fakt zvends ministri i ekonomis Eno Bozdo thot se tashm sht i patolerueshm qndrimi i opozits e cila e mban ligjin t bllokuar n Parlament prej m shum se nj viti e gjysm. “Biznesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.980Z

Berisha opozitës : Votoni Gjykatën Administrative

Berisha, opozitës: Mos blloko ligjet, sill amendimet Kryeministri Sali Berisha i krkoi dje opozits konsensus pr miratimin e ligjit pr ngritjen e Gjykats Administrative, e cila krkon 85 vota. Sipas Berishs, miratimi i ktij ligji sht edhe n interesin e opozits, pasi 70% e biznesev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.943Z

Presidenca mbyll dosjet për Kushtetuesen

Kandidatt e rinj nuk kan punuar para viteve ‘90. Dekretimi, m 6 shtator Javn e fundit t muajit gusht, Presidenca do t rihap dosjet pr zgjedhjen e antarve t Gjykats Kushtetuese. Pas dats 25 gusht, Presidenca do t przgjedh 10 kandidatt potencial pr t zvendsuar 4 mandatet, t cilat aktualisht jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.393Z

Nishani: Opozita të Kuvend për reformën në drejtësi

Ligji pr ngritjen dhe funskionimin e Gjykats Administrative sht nj nga m t rndsishmit dhe pr reformn n sistemin e drejtsis. Tashm ky ligj sht futur pr diskutim n axhendn e punimeve t Kuvendit. Maxhoranca parlamentare dhe biznesi, kan krkuar miratimin e shpejt t ktij ligji, por pr kt nevojiten edhe v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.548Z

Gjyqtarja Ndoja dorëzon dosjet

Merr fund pengmarrja disa–mujore e 200 dosjeve gjyqsore n Gjykatn e Shkalls s Par, n Tiran. Ish –gjyqtarja e seksionit t shtjeve administrative, Miranda Ndoja, e cila refuzonte t’i dorzonte ato prej muajit mars, ka pranuar sot t’ua dorzoj, prfaqsuesve t Ministris s Drejtsis k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Rishikimi i titujve të pronësisë, Ligjet miratojnë ndryshimet

Opozita kundër: Drafti është antikushtetues do titull pronsie i dhn n mnyr t padrejt do t rishikohet, por kjo n baz t nj procedure t qart ligjore. Kt gj e bn t mundur drafti i propozuar nga ligjvnsi demokrat, Enkelejd Alibeaj, i cili bn disa ndryshime n ligjin “Pr kthimin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama