Rezultate te kerkimit per termin: +Global +Construction

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.366Z

Limak lider në aviacionin global

Zyrtarisht, kompanisë Limak iu nda tenderi për ndërtimin e Terminalit të ri në Aeroportin Ndërkombëtar të Kuvajtit (KIA). Aeroporti i Kuwaitit është projekti më i madh i një kontrate të llojit EPC (Engineering, Procurement and Construction) i vetëm në botë për momentin dhe është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.055Z

Fazllic, Dhoma e Tregtise denon sekuestrimin e pronave

Dhoma e Tregtise dhe e Industrise Tirane, nepermjet nje deklarate per shtyp, denoncon sipas saj veprimet arbitrare dhe me pasoja te prokuroreve qe po hetojne per pronat e biznesmenit boshnjak Damir Fazllic. Ne deklarate thuhet se ne ngutje e siper prokuroret Besnik Cani dhe Dritan Reshka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.048Z

Dosja "Fazliç", pronat gati për në gjykatë

Asgjë nuk i ka ndaluar prokurorët e Tiranës për të vazhduar analizat e dosjes "Fazliç", e cila, për t‘u ruajtur nga dekonspirimi, është mbyllur në një kasafortë. Deklaratat politike dhe sulmet institucionale të anëtarëve të Këshillit të Ministrave ndaj organit të Prokurorisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.052Z

Dhoma e Tregtisë: Bllokimi i pasurive, veprim arbitrar

Dhoma e Tregtisë dhe e Industrisë Tiranë ka reaguar dje ndaj bllokimit të pasurive që janë në pronësi të Damir Fazlliçit duke i cilësuar “arbitrare dhe me pasoja” veprimet e prokurorëve që po hetojnë për pronat e biznesmenit boshnjak. Në deklaratën e shpërndarë dje, Dhoma shpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.904Z

Nafta: Shqipëria ngjitet e 14-a më e shtrenjtë në botë

Shqipëria më e shtrenjta në rajon, por më në fund nafta bie nën 150 lek për litër në disa pika, pas rënies së çmimit në tregjet ndërkombëtare Ritmet e rënies janë më të ulëta se në shtetet e tjera, duke bërë që Shqipëria të ngjitet në vendin e 14 në botë për nga shtren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.125Z

Avokatet, hyne dhe dolen nga Prokuroria e Tiranes

Tirane - Avokatet amerikane dhe ai shqiptar te biznesmenit boshnjako-britanik, Damir Fazllic, si dhe dy keshilltare ligjore amerikane, pak dite me pare kane qene ne Prokurorine e Tiranes, institucion qe ka hapur nje hetim ndaj biznesmenit. Tre perfaqesuesit ligjore, kane kerkuar shpjegime lidhur me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.838Z

Kunati i Lul Bashës padit prokurorinë për pronat

Kunati i ministrit të Jashtëm, Lulzim Basha padit në gjykatë prokurorinë e Tiranës, për urdhrin e bllokimit të pasurive. Erion Isufi, i përfolur si një nga bashkëpunëtorët e serbo-boshnjakut Damir Fazliç, kërkon shfuqizimin e vendimit. Prokuroria merr në pyetje kryekomisarin e Rinasi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama