Rezultate te kerkimit per termin: +Gra

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.627Z

Në mandatin e ardhshëm, më shumë gra në qeveri

Gazeta ShqipTopalli në Drenovë  Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ishte dje në Drenovë në një takim me gra dhe vajza për promovimin e të drejtave dhe rolit të tyre në vendimmarrje, si një faktor zhvillimi për shoqërinë dhe vendin. Unë besoj fort se sa më të shkolluara, sa më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.789Z

Pesë mijë gra vriten për nder

New York, 6 mars NOA Studimet e Organizatës së Kombeve të Bashkuara kanë arritur në përfundimin se rreth 5 mijë gra në gjithë botën, humbasin jetën si pasojë e vrasjes për nder. Shifra është bërë publike në prag të 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, nga Komisionerja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.863Z

Një në tri gra rrihen ose përdhunohen

Eve Ensler, autorja e famshme e “Monologjeve të vaginës” shpjegon sot në një artikull të “The Guardian” gjithë motivimin e saj për të luftuar për të drejtat e grave, por edhe për vështirësitë e këtij aktivizmi. Ajo lançon me këtë rast datën e një proteste bot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.541Z

Topalli: Më shumë gra në politikë

Topalli dje në Lezhë Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, bëri apel nga Lezha për fuqizimin e rolit të gruas. Duke nxitur orientimin e grave në drejtimin e bizneseve të ndryshme, si agrobiznes, mikrobiznes apo biznese familjare, ajo e vuri theksin te rëndësia e fuqizimit ekonomik të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.164Z

FOTOT/ Edhe këto gra xhirafa mendojnë se duken bukur

Pak pasi raportuam për një fis në Etiopi, ku femrat vendosnin pjata në buzën e poshtme që të dukeshin bukur, ja një tjetër çudi. Këto femra jetojnë në Burma, në shtetin Kayah. Njihen me emrin femrat xhirafa dhe vendosin rrathë në qafë që të duken sa më bukur. Femrat nisin që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.290Z

O Burra gjeni Gra!

Mirela Kumbaro  Dëgjova se po gëlon puna  për hartimin e listave të kandidatëve. Të gjithë janë sulur, ulur e bëjnë hesape. Krerët e partive këqyrin sjelljet e ithtarëve të tyre e ithtarët ndjekin hijen e kokërdhokëve të shefave. Tregtia e deshve…, më falni,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.670Z

Rekord i ri për librin Guinness me gra shtatzëna

Në Kinë është organizuar një klasë yoge me gra shtatzëna dhe kanë marrë pjesë rreth 505 gra të cilat ishin  mbi 12 javëshe shtatzëna, duke hyrë në librin e rekordeve Gunness. Vitin e kaluar ky rekord u shënua me vetëm 423 gra shtatzëna pjesmarrëse në yoga.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama