Rezultate te kerkimit per termin: +Gra

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.950Z

Rreth 1000 femra vriten për të ruajtur nderin

Të paktën 943 gra dhe vajza janë vrarë në Pakistan në vitin e kaluar, nën pretendimet se kishin fyer nderin e familjes. Këtë e bën të ditur një raport i Komisionit të pavarur për të Drejtat e Njeriut të Pakistanit (HRCP). HRCP raportoi se 791 vrasje në emër të ruajtjes së nderit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.393Z

Histori ne strehen antidhune 7 vite e dhunuar nga burri

Bukuria nene e kater femijeve tashme qe prej nje viti ndodhet ne strehezen e grave te dhunuara dhe te trafikuara ne Elbasan. Ajo na tregon per vuajtjet dhunen e ushtruar nga bashkeshorti per 7 vjet me radhe. Krahas historise se saj ne arritem ti shkeputnim dhe nje mesazh drejtuar te gjitha grave qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.156Z

Almhofer Grate viktimat e dhunes ne Kosove

Grate jane viktimat e dhunes. Keshtu deklaroi shefi i OSBE-se ne Kosove ambasadori Werner Almhofer. Me rastin e 25 nentorit Dites Nderkombetare per eliminimin e dhunes ndaj gruas Almhofer ka vene ne pah se shifrat zyrtare te policise tregojne se te gjitha viktimat e trafikimit te qenieve njerezore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.717Z

Uells Kardif grupet kriminale shqiptare ne krye te prostitucionit

Te dhenat e fundit te nje ivestigimi mbi te ardhurat qe vijne nga ushtrimi i prostitucionit te paligjshem tregojne se mafia nga Europa Lindore kryesisht shqiptare po dominon tregun e prostitucionit ne qytetin e Kardifit ne Uells Nje organizate e te drejtave te njeriut vlereson se rreth 60 gra nga v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.334Z

Kosovë, Çeku fton serbët në FSK

Ministrit i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Agim Çeku sërish ka dalë në terren për t`i kërkuar të rinjve serbë që t`i bashkohen kësaj force. Edhe pse konkursi për pranimin e kadetëve të rinj ësht&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.726Z

Trafiku problem edhe në SHBA

Në SHBA, zyrtarët dhe veprimtarët që merren me luftën kundër trafikut të qenieve njerëzore, thonë se skllavëria nuk është problem vetëm jashtë kufijve të Amerikës. FBI-ja thotë se djem, vajza e gra trafikohen çdo ditë në qytete të mëdha amerikane, përfshirë këtu edhe Washin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.285Z

Amnistia e Topit prek edhe ish-bosin e piramidave, Muçën

23/04/2010 Presidenti i Republikës firmos 367 emra, mes tyre edhe 65 gra Kreut të shoqërisë “Vefa” i mbeten edhe 5 vjet e gjysmë burg Presidenti i Republikës, Bamir Topi, me propozim të organeve të pushtetit lokal dhe të institucioneve të tjera, ka firmosur dekretin “Për falje dën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama