Rezultate te kerkimit per termin: +Gra

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.541Z

Topalli: Më shumë gra në politikë

Topalli dje në Lezhë Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, bëri apel nga Lezha për fuqizimin e rolit të gruas. Duke nxitur orientimin e grave në drejtimin e bizneseve të ndryshme, si agrobiznes, mikrobiznes apo biznese familjare, ajo e vuri theksin te rëndësia e fuqizimit ekonomik të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.164Z

FOTOT/ Edhe këto gra xhirafa mendojnë se duken bukur

Pak pasi raportuam për një fis në Etiopi, ku femrat vendosnin pjata në buzën e poshtme që të dukeshin bukur, ja një tjetër çudi. Këto femra jetojnë në Burma, në shtetin Kayah. Njihen me emrin femrat xhirafa dhe vendosin rrathë në qafë që të duken sa më bukur. Femrat nisin që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.290Z

O Burra gjeni Gra!

Mirela Kumbaro  Dëgjova se po gëlon puna  për hartimin e listave të kandidatëve. Të gjithë janë sulur, ulur e bëjnë hesape. Krerët e partive këqyrin sjelljet e ithtarëve të tyre e ithtarët ndjekin hijen e kokërdhokëve të shefave. Tregtia e deshve…, më falni,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.670Z

Rekord i ri për librin Guinness me gra shtatzëna

Në Kinë është organizuar një klasë yoge me gra shtatzëna dhe kanë marrë pjesë rreth 505 gra të cilat ishin  mbi 12 javëshe shtatzëna, duke hyrë në librin e rekordeve Gunness. Vitin e kaluar ky rekord u shënua me vetëm 423 gra shtatzëna pjesmarrëse në yoga.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.387Z

37 gra të policëve të vrarë, emërohen oficere

17/12/2004  Tiranë – Ndoshta secila prej tyre ka jetuar që në fillimin e martesës me frikën e vdekjes. Ka të ngjarë, çdo mëngjes kanë falenderuar Zotin se burrat ishin kthyer shëndoshë dhe se do të ktheheshin pas disa orëve po ashtu. Derisa një zile telefoni, apo në më t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.492Z

FOTOT/ Mbreti qejfli: 100 gra dhe 500 fëmijë

Bakary Yerima Bouba Alioum është mbreti i Maroua në veriun ekstrem të Kamerunit. Abumbi II, mbreti i 11-të i Maroua-së në Kamerun, ka rreth 100 gra. Ato nuk ishin që të gjitha të tijat në fillim. Sipas traditës atje, kur një mbret vdes, pasardhësi i tij i trashëgon edhe gratë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.265Z

AI: Më shumë gra po denoncojnë burrat

Uashington, 25 mars, NOA - Që nga miratimi i ligjit që dënon burrat të cilët ushtrojnë dhunë ndaj grave të tyre, Shqipëria ka shënuar hapa para në luftën kundër dukurisë së dhunës në familje në tërësi. Ky fakt publikohet në raportin e fundit të organizatës ndërkombëtar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama