Rezultate te kerkimit per termin: +Gra

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.290Z

O Burra gjeni Gra!

Mirela Kumbaro  Dëgjova se po gëlon puna  për hartimin e listave të kandidatëve. Të gjithë janë sulur, ulur e bëjnë hesape. Krerët e partive këqyrin sjelljet e ithtarëve të tyre e ithtarët ndjekin hijen e kokërdhokëve të shefave. Tregtia e deshve…, më falni,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.670Z

Rekord i ri për librin Guinness me gra shtatzëna

Në Kinë është organizuar një klasë yoge me gra shtatzëna dhe kanë marrë pjesë rreth 505 gra të cilat ishin  mbi 12 javëshe shtatzëna, duke hyrë në librin e rekordeve Gunness. Vitin e kaluar ky rekord u shënua me vetëm 423 gra shtatzëna pjesmarrëse në yoga.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.387Z

37 gra të policëve të vrarë, emërohen oficere

17/12/2004  Tiranë – Ndoshta secila prej tyre ka jetuar që në fillimin e martesës me frikën e vdekjes. Ka të ngjarë, çdo mëngjes kanë falenderuar Zotin se burrat ishin kthyer shëndoshë dhe se do të ktheheshin pas disa orëve po ashtu. Derisa një zile telefoni, apo në më t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.492Z

FOTOT/ Mbreti qejfli: 100 gra dhe 500 fëmijë

Bakary Yerima Bouba Alioum është mbreti i Maroua në veriun ekstrem të Kamerunit. Abumbi II, mbreti i 11-të i Maroua-së në Kamerun, ka rreth 100 gra. Ato nuk ishin që të gjitha të tijat në fillim. Sipas traditës atje, kur një mbret vdes, pasardhësi i tij i trashëgon edhe gratë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.265Z

AI: Më shumë gra po denoncojnë burrat

Uashington, 25 mars, NOA - Që nga miratimi i ligjit që dënon burrat të cilët ushtrojnë dhunë ndaj grave të tyre, Shqipëria ka shënuar hapa para në luftën kundër dukurisë së dhunës në familje në tërësi. Ky fakt publikohet në raportin e fundit të organizatës ndërkombëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.408Z

Fisi hyn dhunshëm në shkollë kërkonin gra për martesë

Share Një grup luftëtarësh Maasai ka sulmuar një shkollë vetëm për vajza në përpjekje të dëshpëruar për të gjetur gra për tu martuar. Të rinjtë nga një prej fiseve më të njohur në Kenia, tentuan të rrëmbejnë vogëlushet në shkollë, pasi e sulmuan at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.020Z

Gra që shiten dhe vriten

-Albanian Stories Nga Rudina Xhunga Në një fotografi të vjetër bardhezi, pashë një grup grash gjysmë të veshura në det. Fotoja është shkrepur në Durrës. Mungon viti, pas saj. Më pas, mësova kush ishin ato gra. Ishin gra të veriut, të cilat, partia komuniste i merrte në besë nga f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama