Rezultate te kerkimit per termin: +Gre

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.572Z

Tërmet i fuqishëm në Turqi dhe Greqi, 10 të lënduar në Lesbos (Video)

Një tërmet i fuqishëm 6.3 ballë i shkallës Rihter ka goditur rajonin e detit Egje në Turqinë perëndimore dhe që u ndje në disa zona të rajonit të Marmarasë, përfshirë dhe Stambollin. Sipas CNN turk, lëkundja është ndier deri në Athinën fqinje. Shumë persona kanë zbritur në rru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.256Z

Dëmtohet Eros Grezda, sulmuesi ecën me paterica (Foto)

Nuk ka qetësi për Eros Grezdën, përveç problemeve në lojë që po ndesh me Rangers, tani ka ardhur edhe një dëmtim që duket se do e mbajë larg fushave në një moment kur Gerrard ka nevojë për të. Sulmuesi kuqezi është dëmtuar në Tenerife të Spanjës, aty ku skuadra skoceze po krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.806Z

Grezda rikthehet në stërvitje, buzëqesh Panucci!

Christian Panucci fërkon duart. Sipas të gjitha gjasave trajneri i kombëtares shqiptare do të ketë në dispozicion Eros Grezdën për dy sfidat e para kualifikuese të muajit mars ndaj Turqisë dhe Andorrës. Sulmuesi anësor është rikthyer këtë të enjte në stërvitje me Rangers pas dëmt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.779Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.935Z

HIEARKIA BANDËS/ Shkatërrohet grupi kriminal në Athinë, drejtohej nga shqiptarët, 19 milionë euro fitimi

Policia greke në Athinë ka shkatërruar një grup të madh kriminal, që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Në një njoftim për shtyp nga policia greke theksohet se organizata kriminale përbëhej nga 146 anëtarë, 97 prej të cilëve janë arrestuar. Ata trafikonin kanabis, heroinë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.749Z

Nuk ka mrekulli në Athinë, Kroacia zyrtarisht në Botëror

Asnjë surprizë në Karaiskaqis të Pireut. Kroacia e yjeve si Modric, Rakitic, Perisic e Mandzukic është përfaqësuesja e rradhës që siguron kualifikimin për në Botërorin, Rusi. Skuadra e drejtuar nga ish trajneri i Dinamos, Zlatko Dalic barazoi 0-0 në Athinë në sfidën e kthimit përba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.449Z

Ja harta e dialekteve të shqipes

Krijohet për herë të parë atlasi dialektologjik i gjuhës shqipe. Kuvendi i Napolit, ngjarja që shënon krijimin e një harte të gjeografisë së shqipes kudo ku jetojnë shqiptarë Shtrirja e dialekteve të shqipes në dheun amë, në Kosovë, Maqedoni, Mal i Zi, dhe në zonat e diasporës n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama