Rezultate te kerkimit per termin: +Gre

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.795Z

Spektakël në Antalia, Shqipëria mposht Turqinë 3-2

Shqipëria ka fituar miqësoren e parë të saj, nën drejtimin e trajnerit Kristia Panuçt. Kombëtarja kuqezi ka mposhtur Turqinë, me rezultatin 2-3, në sfidën e luajtur në Antalia. Armando Sadiku ishte heroi i sfidës, me 2 golat e shënuar, ndërsa vlen të theksohet se kuqezinjtë luajtën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.591Z

100-vjetori i pavarësisë, publikohet "Memorandumi i Greçës"

"Memorandumi i Greçës" hap aktivitetet në Bibliotekën Kombëtare në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë. Ky dokument më i rëndësishëm i kryengritjes në arenën ndërkombëtare, i hartuar nga Ism

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.391Z

Sport Europa League Programi i ndeshjeve të javës së parë të fazës së grupeve

TIRANE, 12 Shtator /ATSH-AFP/. - Programi i ndeshjeve te javes se pare te fazes se grupeve te Europa League eshte:E enjte, 17 shtator (Ora 19.00)Grupi AAjax Amsterdam (HOL) - Celtic Glasgow (SKO)Fenerbahçe (TUR) - Molde (NOR)Grupi BBordeaux (FRA) - Liverpool (ANG)Sion (ZVI) - Rubin Kazan (RUS)Grupi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.217Z

Greqi, shqiptari dhe e dashura e tij polake humbin jetën në aksident

Një i ri shqiptar, me emrin Sokol Shkurti bashkë me të dashurën e tij nga Polonia, humbën jetën në një aksident tragjik këtë të diel në Greqi. 26-vjeçari shqiptar po ecte bashkë me të dashurën e tij Veronika Kiueek 23 vjeçe, kur u përplasën nga një makinë e zezë, tip xhip, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.424Z

Sport Europa League Programi i ndeshjeve të javës së katërt të fazës së grupeve

TIRANE, 4 Nentor /ATSH-AFP/. - Programi i ndeshjeve te javes se 4-t te fazes se grupeve ne Europa League eshte:E enjte:(19.00). Grupi ACeltic (SKO) - Molde (NOR)Ajax (HOL) - Fenerbahçe (TUR). Grupi BRubin Kazan (RUS) - Liverpool (ANG)Sion (ZVI) - Bordeaux (FRA). Grupi CFC Krasnodar (RUS) - PAOK Sal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.426Z

Rezultatet e shortit per turneun e dyte paraeliminator te kupes UEFA

Shiroki Brijeg (BIH) - Beshiktash JK (TUR) SC Braga (POR) - NK Zrinjski (BIH) PFC Lokomotiv Sofia (BUL) - FK Borac (SRB) FK Vojvodina (SRB) - Hapoel Tel-Aviv FC (ISR) Aris Thessaloniki FC (GRE) - NK Slaven Koprivnica (CRO) PFC Litex Lovech (BUL) - Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC (ISR) RC Deporti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.186Z

Ambasada Amerikane, kushtet për të ndjekur studimet pasuniversitare

Jonida Tashi Ambasada Amerikane ka sqaruar kushtet, rregullat dhe procedurat që duhet të dinë të interesuarit për të ndjekur studimet pasuniversitare në këtë shtet. Janë dy programe ku mund të ndiqen këto studime J.William Fulbirght dhe Humbert H.Humprey. Programi Fulbright ofron 13 fu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama