Rezultate te kerkimit per termin: +Gre

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.749Z

Nuk ka mrekulli në Athinë, Kroacia zyrtarisht në Botëror

Asnjë surprizë në Karaiskaqis të Pireut. Kroacia e yjeve si Modric, Rakitic, Perisic e Mandzukic është përfaqësuesja e rradhës që siguron kualifikimin për në Botërorin, Rusi. Skuadra e drejtuar nga ish trajneri i Dinamos, Zlatko Dalic barazoi 0-0 në Athinë në sfidën e kthimit përba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.449Z

Ja harta e dialekteve të shqipes

Krijohet për herë të parë atlasi dialektologjik i gjuhës shqipe. Kuvendi i Napolit, ngjarja që shënon krijimin e një harte të gjeografisë së shqipes kudo ku jetojnë shqiptarë Shtrirja e dialekteve të shqipes në dheun amë, në Kosovë, Maqedoni, Mal i Zi, dhe në zonat e diasporës n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.656Z

Gerrard mbron Grezdën: Prisni dhe pak, po përmirësohet

Eros Grezda nuk la shenjë në ndeshjen e tij të parë si titullar me Glasgow Rangers, që fitoi 0-2 në fushën e ST. Mirren, me të dy golat e sfidës që u realizuan pasi sulmuesi shqiptar u zëvendësua nga Steven Gerrard. Një shtyllë e goditur pak para se të largohej nga fusha, sipas shtypi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.371Z

33 vjeçari shqiptar martohet me 85 vjeçaren greke, dashuri e çmendur

Dashuria nuk njeh moshë, është fiks proverni i cili i shkon për shtat të moshuarës greke dhe të riut shqiptar. Nusja 85-vjeçe, dhëndri 33 vjeç, por asgjë nuk i ndaloi që dashurinë e tyre ta legalizonin publikisht. Kjo ka ndodhur në ishullin e Qefalonias në Greqi. Lajmi bëhet i ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.795Z

Spektakël në Antalia, Shqipëria mposht Turqinë 3-2

Shqipëria ka fituar miqësoren e parë të saj, nën drejtimin e trajnerit Kristia Panuçt. Kombëtarja kuqezi ka mposhtur Turqinë, me rezultatin 2-3, në sfidën e luajtur në Antalia. Armando Sadiku ishte heroi i sfidës, me 2 golat e shënuar, ndërsa vlen të theksohet se kuqezinjtë luajtën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.591Z

100-vjetori i pavarësisë, publikohet "Memorandumi i Greçës"

"Memorandumi i Greçës" hap aktivitetet në Bibliotekën Kombëtare në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë. Ky dokument më i rëndësishëm i kryengritjes në arenën ndërkombëtare, i hartuar nga Ism

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.391Z

Sport Europa League Programi i ndeshjeve të javës së parë të fazës së grupeve

TIRANE, 12 Shtator /ATSH-AFP/. - Programi i ndeshjeve te javes se pare te fazes se grupeve te Europa League eshte:E enjte, 17 shtator (Ora 19.00)Grupi AAjax Amsterdam (HOL) - Celtic Glasgow (SKO)Fenerbahçe (TUR) - Molde (NOR)Grupi BBordeaux (FRA) - Liverpool (ANG)Sion (ZVI) - Rubin Kazan (RUS)Grupi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama