Rezultate te kerkimit per termin: +Greqine +Dhe

Total: 2862
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.538Z

Manjani: Marreveshja me Greqine, politike

Sekretari per Ceshtjet ligjore ne Partine Socialiste vlereson se marreveshja me Greqine per kufijte detare eshte pakt politik, ndaj nuk ka nevoje per trajtimin juridik te saj. "Qeveria nuk ka qene ne gjendje te na sqaronte se cfare perfituam ne nga kjo marreveshje edhe pse ajo nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.057Z

Shoferet e linjave urbane me Greqine ne proteste

Shoferet e linjave urbane me Greqine ne proteste E hene 04 Mars 2013 1418 Shoferet e linjave urbane me Greqine ne protesteShoferet e linjave urbane me Greqine kane protestuar ne Tirane por dhe Kapshtice e Kakavije kunder vendimit te ministrise greke te Transporteve qe ka specifikuar disa rregull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.891Z

Moska Gaz dhe kredi per Greqine

0 brbr brbrGaz me cmim te ulet dhe kredi te reja per Greqine jane nder ofertat e presidentit rus Vladimir Putin per kryeministrin grek Aleksis Cipras gjate vizites se tij dyditore ne Moske qe nis te merkurenbrbr brbrPropozimet jane publikuar ne te perditshmen ruse Komersant Kreu i qeverise greke ki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.922Z

Meta: Pakti me Greqine, sipas normave

Ministri i Jashtem Ilir Meta deklaron se marreveshja me Greqine per kufirin detar eshte bere nga eksperte te mire dhe ne kuader te Kushtetetutes. "Pakti me fqinjin tone jugor eshte bere sipas normave nderkombetare", deklaroi Meta, i cili  i ben thirrje opozites qe te mos m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.973Z

Barroso: Mbeshtesim plotesisht Greqine

Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso ka deklaruar se KE mbeshtet plotesisht Greqine per daljen nga kriza e rende ekonomike. “KE vlereson se korrigjimi i politikave dhe riperteritja e konkurrences jane thelbesore qe Greqia te kthehet ne rrugen e stabilitetit”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.747Z

Nuk ka plan B per Greqine

brbrNdonese pakti mes Greqise dhe ministrave te eurogrupit eshte shume prane negociatat jane te veshtira dhe marreveshja mund te arrihet vetem ne minutat e fundit Deklarata eshte bere nga Ministri i Financave te Greqise Janis Varufakis ne nje interviste per Euronews I pyetur lidhur me komentet e hom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.115Z

Nderpritet ndihma europiane per Greqine

0 brbr SSSAbrASS brbrAfati per te zgjatur planin e shpetimit per Greqine perfundoi Kesti prej 18 miliarde eurosh nga Fondi Europian i Stabilitetit Financiar nuk do ti levrohet Greqise bashke me 109 miliarde euro qe ishin parashikuar per rikapitalizimin e mundshem te bankave grekebrbr brbrNje nje de

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama