Rezultate te kerkimit per termin: +Greqine +Dhe

Total: 2862
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.209Z

Standard Poor zhvlereson kreditimin per Greqine

Kompania e sherbimeve financiare Standard amp Poor e ka ulur edhe me tej vleresimin e kreditimit per Greqine duke e cuar ate ne territore te pavlefshme. Standard amp Poor thote se Greqia mesa duket do te falimentoje nga borxhet e shumta qe ka brenda vitit qe vjen. Zhvleresimi diten e hene e bene Gre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.115Z

Mblidhet Eurogrupi per marreveshje me Greqine

0 brbr SSSAbrASS brbrEurogrupi mblidhet sot ne perpjekje per te arritur nje marreveshje te minutes se fundit me Greqine pas skadimit te aftit per shlyerjen e 16 miliard eurove nga Athinabrbr brbrPak para mesnate Fondi Europian i Stabilitetit Financiar njoftoi nderprerjen e programit te ndihmes per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.655Z

Eurogroup: Masa shtese per Greqine

Kreu i keshillit te ministrave te financave te eurozones, i njohur ndryshe me emrin Eurogroup, Jean Claude Juncker u shpreh se do te kerkohen masa shtese per Greqine pas materializimit te objektivit per uljen e deficitit buxhetor ne 4 perqind. “Per Greqine do te kete masa shtese, pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.258Z

Doganat sqarojne pasojat e tregtise me Greqine

Demi qe i krijohet ekonomise shqiptare nga bllokimi i punes ne doganat greke llogaritet ne 500 mije dollare ne dite. Burime zyrtare nga Drejtoria e Doganave bejne te ditur se, nga 4 pikat doganore qe lidhin Shqiperine me Greqine, vijne ne vendin tone rreth 15 per qind e importeve totale. Sipas, Dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.877Z

Reagimet per Greqine dhe Referendumin

brbrVendimi i parlamentit grek per mbajtjen e nje referendumi mbi oferten e partnereve te vendeve te eurozones nuk eshte pritur mire prej tyre Ministrat e Financave qe mbajten takimin e fundit pa pranine e homologut grek Varoufakis nuk jane optimiste per zhvillimet e metejshme Ministri austriak i F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.749Z

BE gjobit Greqine per ceshtjen Olympic

Organi gjyqesor me i larte i Evropes, Gjykata Evropiane e Drejtesise ka gjobitur Greqine me 2 milione euro per deshtimin ne mbulimin e ndihmave shteterore nga kompania Olimpic Airways. Ceshtja daton ne vitin 2002 dhe ka te beje me 41 milione euro ndihme shteterore, qe iu dhane kompanise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.749Z

BE aprovon ndihmen urgjente per Greqine

Pamje ilusrtruese Bruksel 3 korrik NOA 8211 Ministrat e eurozones hapen rrugen per Greqine qe te marre fondet urgjente per te shmangur falimentimin por terhoqen verejtjen se do te duhen jave pr te per te mbyllur pakon e re te shpetimit. Geqia pritet ti marre 12 miliarde euro nga BE dhe FMN me 15 ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama