Rezultate te kerkimit per termin: +Greqine

Total: 3033
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.258Z

Doganat sqarojne pasojat e tregtise me Greqine

Demi qe i krijohet ekonomise shqiptare nga bllokimi i punes ne doganat greke llogaritet ne 500 mije dollare ne dite. Burime zyrtare nga Drejtoria e Doganave bejne te ditur se, nga 4 pikat doganore qe lidhin Shqiperine me Greqine, vijne ne vendin tone rreth 15 per qind e importeve totale. Sipas, Dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.749Z

BE gjobit Greqine per ceshtjen Olympic

Organi gjyqesor me i larte i Evropes, Gjykata Evropiane e Drejtesise ka gjobitur Greqine me 2 milione euro per deshtimin ne mbulimin e ndihmave shteterore nga kompania Olimpic Airways. Ceshtja daton ne vitin 2002 dhe ka te beje me 41 milione euro ndihme shteterore, qe iu dhane kompanise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.749Z

BE aprovon ndihmen urgjente per Greqine

Pamje ilusrtruese Bruksel 3 korrik NOA 8211 Ministrat e eurozones hapen rrugen per Greqine qe te marre fondet urgjente per te shmangur falimentimin por terhoqen verejtjen se do te duhen jave pr te per te mbyllur pakon e re te shpetimit. Geqia pritet ti marre 12 miliarde euro nga BE dhe FMN me 15 ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.538Z

Manjani: Marreveshja me Greqine, politike

Sekretari per Ceshtjet ligjore ne Partine Socialiste vlereson se marreveshja me Greqine per kufijte detare eshte pakt politik, ndaj nuk ka nevoje per trajtimin juridik te saj. "Qeveria nuk ka qene ne gjendje te na sqaronte se cfare perfituam ne nga kjo marreveshje edhe pse ajo nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.057Z

Shoferet e linjave urbane me Greqine ne proteste

Shoferet e linjave urbane me Greqine ne proteste E hene 04 Mars 2013 1418 Shoferet e linjave urbane me Greqine ne protesteShoferet e linjave urbane me Greqine kane protestuar ne Tirane por dhe Kapshtice e Kakavije kunder vendimit te ministrise greke te Transporteve qe ka specifikuar disa rregull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.922Z

Meta: Pakti me Greqine, sipas normave

Ministri i Jashtem Ilir Meta deklaron se marreveshja me Greqine per kufirin detar eshte bere nga eksperte te mire dhe ne kuader te Kushtetetutes. "Pakti me fqinjin tone jugor eshte bere sipas normave nderkombetare", deklaroi Meta, i cili  i ben thirrje opozites qe te mos m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.115Z

Nderpritet ndihma europiane per Greqine

0 brbr SSSAbrASS brbrAfati per te zgjatur planin e shpetimit per Greqine perfundoi Kesti prej 18 miliarde eurosh nga Fondi Europian i Stabilitetit Financiar nuk do ti levrohet Greqise bashke me 109 miliarde euro qe ishin parashikuar per rikapitalizimin e mundshem te bankave grekebrbr brbrNje nje de

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama