Rezultate te kerkimit per termin: +Greqine

Total: 3033
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.081Z

Ulje e lehte e cmimeve te karburanteve

Nje liter nafte apo benzine, po kushton ne Tirane 3 apo pese leke me lire se ne fillim te javes. Cmimet po ulen, por me nje ritem shume te ulet, krahasuar me ndryshim ne vendet e rajonit. Kudo ne Ballkan karburantet vleresohen me pak se ne Shqiperi, perjashtuar Greqine, ku shkak eshte cilesia shume

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.456Z

Kriza greke efekte negative dhe pozitive ne ekonomine e Korces

Rajoni i Korces eshte nje nga zonat me te prekura ne Shqiperi nga emigracioni ne Greqine fqinje.  Kriza ne ekonomine greke  po jep efekte  pozitive dhe negative ne zhvillimin ekonomik te ketij rajoni. Prefekti i Korces Andrea Mano thote se jane ulur dergesat financiare  te emigranteve ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.092Z

Greqi, zjarr ne Zante, evakuohen plazhistet

Dhjetra plazhiste greke dhe te huaj jane evakuuar te dielen ne mbremje nga plazhi i ishullit te Zantes, ne Greqi. Shkak eshte bere nje zjarr qe ka perfshire zonen. Flaket kane rene ne zonen e Daphni dhe jane perhapur me shpejtesi nga era. Ne te gjithe Greqine prej dites se djeshme jane a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.060Z

Arabia Saudite ose Greqia, miqesore te mundshme

Arabia Saudite ose Greqia mund te jene kundershtare te Shqiperise ne miqesoret e ketij fillimviti. Sic bejne te ditur burime ne FSHF, ne grumbullimin ne Turqi mund te luaje kombetarja B me Arabine Saudite, ndersa kombetarja A mund te ndeshet me Greqine, finaliste te Euro 2008-es njekohesisht kampion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.668Z

Dervician politika greke kerkon rihapjen e ceshtjes se paktit detar

GJIROKASTR- Ndersa ceshtja e shumedebatuar e kufirit detar me Greqine dukej se ishte lene ne hije rikthehen zerat qe kerkojne zgjidhjen e saj. Sekretari per ceshtjet e diaspores ne partine opozitare Nea Demokratia Theodhoros Salvatos nga fshati Dervician i rrethit Gjirokaster ka deklaruar se kjo esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.688Z

Trafiku i emigranteve te paligjshem nga Lindja e Mesme shtrihet edhe ne Jug te Shqiperise

Trafiku  i emigranteve te paligjshem nga Lindja e Mesme ka nisur te shtrihet edhe ne Jug te vendit. Policia e Sarandes flet per rastet e para te emigranteve qe futen nga kufiri grek ne territorin shqiptar me synimin per te kaluar drejt vendeve te tjera. Nderkaq ne  nje njoftim tjeter ne Sarand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.216Z

StandardPoors Perspektiva e Greqise negative

Klasifikimi per aftesine afatgjate kredituese te Greqise ulet nga B ne CCC beri te ditur te henen 13.06. Standard amp Poors. Me kete edhe shtete si Pakistani Ekuadori ose Xhamajka vleresohen me te besueshme per te marre kredi se sa helenet. StandardampPoors pret ristrukturim te afert te borxhit te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama