Rezultate te kerkimit per termin: +Grupmoshat

Total: 977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.837Z

Ministria e Shendetesise:

Ministria e Shendetesise pranon se virusi i gripit kete vit ka shenuar nje numer me te madh te te prekurve se vitin e kaluar. Rastet me te medha ku ka dominuar virusi i gripit jane evidentuar sidomos ne grupmoshat 5-14 vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.447Z

Kontrolle falas per semundjet e zemres

Grupmoshat me te ekspozuara ndaj semundjeve te zemres do te kene mundesi t’u nenshtrohen kontrolleve falas ne te gjithe vendin. Ministri i Shendetesise, ne nje aktivitet per diten boterore te zemres, tha se kjo eshte pjese e nje plani kombetar.    “Qeveria shqiptare dhe Ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.443Z

Brazili e Spanja, favoritë në ‘Londra 2012’

‘Euro 2012’ mori fund, por pas tri javësh do të fillojë një tjetër eveniment i rëndësishëm, ose më mirë të themi, më i rëndësishmi në sport. Bëhet fjalë për Lojërat Olimpike, të cilat do të startojnë më 27 korrik dhe do të përfundojnë më 10 gusht.Krahas sporteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.974Z

T rinj dhe t pabindur

Cdo ditë të paktën 2- 3 ngjarje regjistrohen në policinë e Tiranës si sulme mes të rinjsh, grindje që nisin që nga motivet tejet ordinere deri tek sherre nën efektin e alkoolit. Statistikat flasin për të rinj që gjithmonë e më shumë tentojnë t’i zgjidhin cështje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.354Z

QSUT: Në mars kryhen transplantet e para të veshkave

Në muaj mars të këtij viti, për herë të parë në një spital më të madh të vendit tonë, një grup mjekësh shqiptarë nën asistencën e mjekëve italianë, do të kryejnë falas dy transplante të  veshkave për dy vajza të reja. "Klinika Urologjike në Qendrën Spitalore Universitare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.178Z

Zvicra ‘frikësohet’ nga Shqipëria

Vëllezërit Taulant e Granit Xhaka shihen si e ardhme e përfaqësueses së Zvicrës. Mirëpo, ky vend frikësohet nga Shqipëria, e cila i ndjek me kujdes ata. Për ta, primare është përfaqësuesja helvetike, por nuk e përjashtojnë as Kombëtaren kuqezi. Nga Express më 31 mars 2011 në ora

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.970Z

Lojtarit i pranohet goli pasi filloi të qajë

Në kupën ballkanike për grupmoshat U11 në futboll i cili po mbahet në Altinordu të Turqisë, ku po marrin pjesë edhe ekipi kosovar 2 Korriku, është parë një gjest që ndodhë rrallëherë në futboll. Në gjysmëfinale, kur 2 Korriku po përballej me ekipin turk Bursaspor, ekipi kosovar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama