Rezultate te kerkimit per termin: +Grupmoshat

Total: 977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.850Z

Hipertensioni, rreth 700 mijë persona vuajnë nga kjo sëmundje

Rreth 700 mijë persona në vendin tonë vuajnë nga hipertensioni, duke e renditur këtë sëmundje ndër më kryesoret. Sipas mjekëve specialistë, kjo shifër kap mbi 25-30 për qind të popullsisë së rritur mbi 18 vjeç. Mjekët vlerësojnë se sëmundja e hipertensionit është një faktor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.272Z

Veshkat, caktohen datat e transplantit

 Dy vajza të reja do të jenë të parat që do të bëjnë transplantin e veshkës në QSU. Më në fund datat 25 dhe 26 mars janë caktuar si definitive për realizimin e ndërhyrjes së rëndësishme. “Ekipi i mjekëve shqiptarë, i përbërë prej 6 neurologë, 3 imunologë dhe 5 nef

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.737Z

Shën Valentini,ndez amosferën në kryeqytet

Shën Valentini ka ndezur atmosferën në kryeqytet. Si çdo vit edhe këtë herë të dashuruarit e kanë festuar ditën e tyre, duke lëshuar aromën e dashurisë në çdo cep të kryeqytetit. Lule, dhurata, e njerëz të motivuar për të jetuar bukur këtë ditë,kanë mbushur të gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.654Z

Ua mëson fluturimin fëmijëve

Shefki Kuqi është bërë hit këto ditë në Gjermani. Epitetet si Finlandezi që fluturon, Jeta e Koblenzit, Gladiatori i Koblenzit etj, janë përdorur me të madhe për kapitenin e klubit nga Bundesliga 2. Dhe kjo për faktin që sulmuesi kosovar ka realizuar 7 gola shumë të rëndësishëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.700Z

Ndryshon ligji kundër duhanit

Qeveria ben një tjetër perpjekje per te zbatuar ligjin antiduhan. Nje ligj i ri i sapomiratuar i jep te drejte Ministrisë së Financës te vjele direkt gjoben e vene lokaleve apo mjediseve te tjera nese lejojne pirjen e duhanit. “Me hyrjen në fuqi të këtij ligji krijohet nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.703Z

Giggs: Spanja do të dominojë për një kohë të gjatë

Legjenda e Manchester Unitedit, Ryan Giggs, ka thënë se përfaqësuesja e Spanjës ka qenë shumë e mirë në gjashtë apo shtatë vitet e fundit dhe do të vazhdojnë të dominojnë për një kohë të gjatë. &ldquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.400Z

Kosova miqësore me Ganën ose Senegalin!?

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës vazhdojnë të punojnë për të gjetur kundërshtarin e parë në një miqësore ndërkombëtare. Termini i parë i lirë për miqësore është muaji mars. SHB

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama