Rezultate te kerkimit per termin: +Grupmoshat

Total: 977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.533Z

Karateistët kosovarë dominojnë në grupmoshat deri në 13 vjet

Është përmbyllur dita e parë e Kampionatit Botëror të Karatesë në Shotokan, që po mbahet në Prishtinë për grupmoshat deri në 13 vjet në të dy gjinitë. Kampionati ka qenë mjaft interesant me shumë duele të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.672Z

Festat e fundvitit, atmosferë festive në Tiranë - Bashkia aktivitete për të gjitha grupmoshat

08-12-2013 / Gazeta 55 Përveç atmosferës me dekorin e dritave shumëngjyrëshe, Bashkia e Tiranës ka parashikuar dhe një sërë aktivitetesh me rastin e festave të fundvitit. Drejtori i Drejtorisë së Artit dhe Kulturës, Arben Sk&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.777Z

Guti për trajner të Realit

Ish futbollisti i Real Madridit, Guti ka thënë se dëshiron të angazhohet në rolin e trajnerit te gjigantin madrilen. 35 vjeçari tha për Radio Marca se ka vendosur të pensionohet përfundimisht nga futbolli. Por, ai ka theksuar se do ti pëlqente të punoje me grupmoshat e reja në Real Madri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.362Z

INSTAT nxjerr 185 mijë të papunë

  Papunësia mbetet problemi kryesor i shqiptarëve,ndërkombëtarët dhe INSTAT me shifra të ndryshme Papunësia mbetet problemi kryesor në vend, ndërsa qeveria jo vetëm që mbetet e pafuqishme për ta zbutur burimin kryesor të varfërisë por nga ana tjetër nuk ka një shifër të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.997Z

Mbipesha tek fëmijët, nga kequshqyerja prej pamundësisë ekonomike

Fier - Mungesa e aktivitetit fizik por edhe cilësia e ushqimit, ka rritur frikshëm obezitetin, tek të gjitha grupmoshat, ku fëmijët janë më të ndjeshmit. Për qytetarët e Fierit, fenomeni është pasojë i kequshqyerjes dhe hormoneve në fruta-perime, mish e bulmete. Por si po ushqehemi ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.903Z

Anketa, punët gjenden vetëm përmes miqësive

Në vendin tonë numërohen gati 185 mijë persona të papunë. Të paktën kjo është shifra zyrtare e publikuar nga Instituti i Statistikave. Të rinjtë shqiptarë e kanë shumë të vështirë për të gjetur punë. Shkalla më e lartë e papunësisë është pikërisht tek moshat e reja,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.257Z

Memli Krasniqi krenar me Nora Gjakovën

Ministri i Rinisë, Kulturës dhe Sportit, Memli Krasniqi, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka përshëndetur sukseset e sportit kosovar, ku mbrëmë u pranua me të drejta të plota Federata e Boksit në Federatën Ndërkombëtar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama