Rezultate te kerkimit per termin: +Grupmoshat

Total: 977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.777Z

Guti për trajner të Realit

Ish futbollisti i Real Madridit, Guti ka thënë se dëshiron të angazhohet në rolin e trajnerit te gjigantin madrilen. 35 vjeçari tha për Radio Marca se ka vendosur të pensionohet përfundimisht nga futbolli. Por, ai ka theksuar se do ti pëlqente të punoje me grupmoshat e reja në Real Madri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.362Z

INSTAT nxjerr 185 mijë të papunë

  Papunësia mbetet problemi kryesor i shqiptarëve,ndërkombëtarët dhe INSTAT me shifra të ndryshme Papunësia mbetet problemi kryesor në vend, ndërsa qeveria jo vetëm që mbetet e pafuqishme për ta zbutur burimin kryesor të varfërisë por nga ana tjetër nuk ka një shifër të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.997Z

Mbipesha tek fëmijët, nga kequshqyerja prej pamundësisë ekonomike

Fier - Mungesa e aktivitetit fizik por edhe cilësia e ushqimit, ka rritur frikshëm obezitetin, tek të gjitha grupmoshat, ku fëmijët janë më të ndjeshmit. Për qytetarët e Fierit, fenomeni është pasojë i kequshqyerjes dhe hormoneve në fruta-perime, mish e bulmete. Por si po ushqehemi ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.903Z

Anketa, punët gjenden vetëm përmes miqësive

Në vendin tonë numërohen gati 185 mijë persona të papunë. Të paktën kjo është shifra zyrtare e publikuar nga Instituti i Statistikave. Të rinjtë shqiptarë e kanë shumë të vështirë për të gjetur punë. Shkalla më e lartë e papunësisë është pikërisht tek moshat e reja,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.257Z

Memli Krasniqi krenar me Nora Gjakovën

Ministri i Rinisë, Kulturës dhe Sportit, Memli Krasniqi, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka përshëndetur sukseset e sportit kosovar, ku mbrëmë u pranua me të drejta të plota Federata e Boksit në Federatën Ndërkombëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.248Z

5 fishohet numri i personave me diabet

5-fishohet numri i personave të prekur nga diabeti ne vend. Mjekët thonë se numri I pacientëve me këtë sëmundje,në tre dekada është rritur në mënyrë të frikshme, madje raportohet se diabeti po prek në masë edhe të vegjlit. Dhe kjo për shkak të ndryshimit të stilit të jetës, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.837Z

Ministria e Shendetesise:

Ministria e Shendetesise pranon se virusi i gripit kete vit ka shenuar nje numer me te madh te te prekurve se vitin e kaluar. Rastet me te medha ku ka dominuar virusi i gripit jane evidentuar sidomos ne grupmoshat 5-14 vje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama